Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Doğal Taş

Doğum Tarihine Göre Doğal Taşlar

Her burcun kendine göre doğal taşları vardır. Kullanıldığı zaman kişiyi şifalandırır. Gelin hep birlikte doğum tarihine göre doğal taşları öğrenelim.

Koç Burcu (22 Mart – 21 Nisan)

Mars tarafından yönetilip ateş grubundan olan Koç burcunun doğal taşları; Ametist, Akuamarin, Hematit, Lâl Taşı, Kaplan Gözü, Elmas ve Kantaşıdır.

Boğa Burcu (22 Nisan – 22 Mayıs)

Venüs tarafından yönetilip toprak grubundan olan Boğa burcunun doğal taşları; Ametrin, Mercan, Aventurin, Selenit, Krizokol, Pembe Kuvars, Turmalin, Yeşim ve Zümrüttür.

İkizler Burcu (23 Mayıs – 21 Haziran)

Merkür tarafından yönetilip hava grubundan olan İkizler burcunun doğal taşları; Akik, Aventurin, Ay Taşı, Rutil Kuvars, Sitrin, Yeşim, Zümrüt, Kan Taşı, Kalsedon, Yeşil Safir, Mavi safir, Sedef ve Yakuttur.

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Ay tarafından yönetilip su grubundan olan Yengeç burcunun doğal taşları; Akik, Aventurin, Lâl Taşı, Ay taşı, Kalsedon, Opal, Sedef ve Yakuttur.

Aslan Burcu (22 Temmuz – 21 Ağustos)

Güneş tarafından yönetilip ateş grubundan olan Aslan burcunun doğal taşları; Kehribar, Sitrin, Kristal Kuvars, Labradorit, Kaplan Gözü ve Elmastır.

Başak Burcu (22 Ağustos – 22 Eylül)

Merkür tarafından yönetilip toprak grubundan olan Başak burcunun doğal taşları; Almandin, Amazonit, Lapis Lazuli, Obsidyen, Peridot, Magnetit ve Safirdir.

Terazi Burcu (23 Eylül – 21 Ekim)

Venüs tarafından yönetilip hava grubundan olan Terazi burcunun doğal taşları; Ametrin, Kan Taşı, Akik, Sitrin, Ay Taşı, Malakit ve Lepidolittir.

Akrep Burcu (22 Ekim – 21 Kasım)

Plüton tarafından yönetilip su grubundan olan Akrep burcunun doğal taşları; Labradorit, Dumanlı Kuvars, Topaz, Rodokrozit, Malakit ve Opaldir.

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

Jüpiter tarafından yönetilip ateş grubundan olan Yay burcunun doğal taşları; Ametist, Kalsedon, Labradorit, Kristal Kuvars, Dumanlı Kuvars, Sodalit ve Topazdır.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 21 Ocak)

Satürn tarafından yönetilip toprak grubundan olan Oğlak burcunun doğal taşları; Aragonit, Kedi Gözü, Siyah Turmalin, Yeşil Turmalin, Mercan, Florit ve Manyetittir.

Kova Burcu (22 Ocak – 21 Şubat)

Uranüs tarafından yönetilip hava grubundan olan Kova burcunun doğal taşları; Kehribar, Kalsedon, Hematit, Safir, Akuamarin, Ametist ve Florittir.

Balık Burcu (22 Şubat- 21 Mart)

Neptün tarafından yönetilip su grubundan olan Balık burcunun doğal taşları; Mavi Akik, Turmalin, İnci, Kalsit, Florit, Opal, Kristal Kuvars ve Kan taşıdır.

Sizler de burcunuza uygun doğal taşı ister günlük hayatınızda takı olarak yanınızda taşıyın isterseniz de evinizde belirli yerlere koyun. Doğal taşınız şifasını size mutlaka gösterecektir.