Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Moda

Yarı kapalı mayo modelleri ve fiyatları

Tesettür, bilindiği üzere “örtünmek” anlamına gelen bir sözcüktür. Dinimizde ise kadınların kıyafetleri ile ilgili tanımlamalarda kullanılan bir kavramdır. Tesettür, dini anlamda vücut üzerinde örtülmesi gerekilen yerleri ve örtünün şekli bazı unsurlarını (örneğin kumaşının incelik seviyesini) belirler. Hz. peygamber, bileklerinin dört parmak yukarısını işaret ederek: “Allah’a ve ahiret gününe inanan bir kadına ergenlik çağına varınca yüzü ve şuraya kadar elleri dışında herhangi bir yerini açması helal değildir” demiştir. Bu hadisi şerif, hangi vücut bölgelerinin örtüleceğini net bir şekilde ortaya koymuştur. Diğer bir deyişle, dinimizde kadınların el, ayak ve yüz dışında kalan vücut bölgelerini örtülü tutması gerekir. Bu yükümlülük hayatın her alanında ve deniz ile havuz kenarında da devam eder.

Yarı kapalı haşema modelleri ve tesettür mayolar

Bayan haşema modelleri, bunu mümkün kılmak için üretilmiş özel tesettür mayo modelleridir. Dini kurallar gereği örtünme sağlarlar ve buna rağmen rahat bir şekilde yüzülmesi de mümkün olur. Kolay kuruyan kumaşlardan üretildikleri için ıslansalar dahi vücut hatlarını belli etmezler. Bayan haşemaları, tam kapalı mayo modelleri ve yarı kapalı mayo modelleri olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrım, mayonun örttüğü vücut bölgeleri bakımındandır. Yarı kapalı mayo modelleri; kolları dirseklere, bacakları ise diz kapaklarına dek kapatır. Saçlar bir bone ile kapatılır ancak boyun kısmı açıkta kalır. Bu açıdan, yarı kapalı mayo modelleri daha çok ergenlik çağına henüz ulaşmamış kız çocukları için uygundur.

Yarı kapalı tesettür mayo satın al

Miss Tesettür web sitesinin bu kategorisinde, birbirinden kaliteli yarı kapalı mayo modelleri satışa sunulmuştur. Yarı kapalı haşema modellerimiz; Adasea, Pink Rose ve Tesmay gibi sektör lideri markalar tarafından üretilmiştir. Her biri sezon modasına uygun renk ve desenler barındırmaktadır. Çocuklara özel üretilen yarı kapalı mayo modelleri ise, yaşlarına uygun çizgi film karakterleri gibi motifler ve parlak renkler içermektedir. S, M, L, XL, XXL, XXXL, 5XL, 6XL bedenlerimiz mevcuttur. Yine, 10 – 15 yaş arasına uygun bedenlerimiz de bulunmaktadır. Su tutmayan likralı mayo kumaşından üretilen haşemalarımızda, birinci sınıf işçilik kullanılmıştır. Tüm siparişleriniz kargo ile adresinize dek teslim edilmektedir.