Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Moda

Pardösü modelleri ve fiyatları

Pardösü modelleri, bilindiği üzere öbür giysilerin üzerine giyilen, paltodan ince üstlüklere verilen isimdir. Diğer bir deyişle tek başlarına değil, diğer giysilerle birlikte ve onların üzerine giyilir. Tesettür giyimde en sık tercih edilen kıyafetlerden biridir. Zira çok pratik bir kullanıma sahiptir ve hem gerekli tüm vücut bölgelerini örter, hem de şık bir görünüm sağlar. Pardösü modelleri, sanılanın aksine bize özgü bir kıyafet olmayıp dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. İlk defa 17. yüzyılda bir asker kıyafeti olarak ortaya çıkmıştır. Zira bunlar aynı zamanda tüm vücudu koruyan giysilerdir. Aynı nedenle, pardösü modelleri genellikle ayak bileğine dek inen bir uzunlukta olur. Yani mevcut tasarımının nedeni dini kurallar değil, kullanım rahatlığı ve sağladığın korumadır. Elbette tesettür kurallarına riayet eden bir giysi olması, bizim kültürümüzde de hızla yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Bayan pardösü modelleri

Pardösü modelleri, boyundan başlayıp ayak bileğine kadar uzanır. Bir fermuarla, düğmelerle veya kuşakla bağlanır. Üzerinde genellikle cep bulunmaz.  Bulunsa da, bu cepler estetik amaçlı olur. Çok değişik materyallerden imal edilebilse de, pamuktan imal edilenleri daha makbuldür. Ancak polyester ve hatta kot kumaşı gibi materyallerden imal edilen pardösü modelleri de mevcuttur. Pardösü modelleri, her şeyden önce rahat bir kullanıma sahiptir. İçine ne giyerseniz giyin, tesettür kurallarına riayet eden bir görünüm sağlarlar. Örneğin sıcak havalarda kısa kollu giysiler giymek ve buna rağmen bir pardösü kullanarak tesettüre uygun bir giyim sağlamak mümkündür. Zira pardösü modelleri ten rengini göstermez, bol ve dökümlü kesimleri sayesinde vücut hatlarını belli etmez.

Uygun fiyatlı tesettür pardösü satın al

Miss Tesettür web sitesinin bu kategorisinde, birbirinden kaliteli ve güzel pardösü modelleri satışa sunulmuştur. Pardösülerimiz; 7 İklim, Al-Marwah, Aşiyan, Avenna, Bufin, Doque, Gülestem, Kayra, Nursima, Tuğba, Veteks ve Zernişan gibi sektör lideri markalar tarafından üretilmiştir. Her biri sezon modasına ve renklerine uygun olup, üstün kalite standartları kullanılmıştır. 36 – 56 arası tüm bedenler mevcuttur. Miss Tesettür pardösü modelleri sayesinde, tesettür kurallarından ayrılmadan şık ve özel bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Pardösü fiyatlarımız son derece avantajlı olup, siparişleriniz kargo ile adresinize dek teslim edilmektedir.