Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Rüya Tabirleri

Rüyada Hacca Gitmek ne Anlama Gelir?

HACCA GİTMEK- Rüyada görülen hacca gitmek, bir borcun ödeneceğine işarettir. Ayrıca, güzelliği, hayrı, sevabı işaret eder. Bazan da uzun ömrü ya da bol rızkı çağrıştırır.
Bir kimse rüyada hacca gitmek için yola çıktığını fakat kavuşamadığını görse, rüya sahibinin borcu var ise, borcunu ödeyemeyeceğine işaret eder. Eğer memur ise görevinden alınır. Yolcu ise yolculuğunu tamamlayamaz, nişanlı ise nişanlısı tarafından yüzüğü iade edilir..Bekâr bir kimsenin rüyada hacca gittiğini görmesi, evleneceğine işarettir. Bir öğrencinin rüyada hacca gittiğini görmesi de, o kişinin derslerinde başarı gösterip sınıfını geçeceğine işarettir.
Bir hastanın hacca gittiğini görmesi, rüya sahibinin sağlığına kavuşacağına işaret sayılır. Borçlu bir kimsenin rüyada hacca gittiğini görmesi de aynen hayra yorumlanır.
Bir kimse rüyada hacdan evine döndüğünü görse, rüya sahibinin şayet işleri bozulmuşsa yeniden eski durumuna erişeceğine işarettir. Beraberinde yiyeceklerini de getirdiğini görse, o kişinin dinin bütün emirlerin iyerine getirecek bir inanca sahip olduğuna hükmedilir.
Bir kimse rüyada binekli bir hayvana binip hacca gittiğini görse, o kimsenin kendine güçlü bir dost bir yardımcı bulacağına işaret eder. Eğer hasta bir kimse hacca gittiğini görürse, ve sonra cayarsa, o kişinin yakın bir zamanda öleceğine işaret sayılır.
Bekâr bir kimse hacca gittiğini ve ihrama sarıldığını görse, o kişinin evleneceğine işaret sayılır. Eğer evli bir kimse bu tür bir rüya görürse, o kişinin eşi tarafından boşanacağına hükmedilir.