Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Moda

Namaz elbisesi modelleri ve fiyatları

Bilindiği üzere, dinimizin temel şartlarından biri de namaz kılmaktır. Namaz kılmak, yüce Allah’ın huzuruna çıkmak anlamına geldiğinde, çeşitli şekil şartlarına bağlanmıştır. Bu şekil şartlarından birine dahi riayet etmemek, kılınan namazın kabul olmaması ile sonuçlanacaktır. En başta gelen şekil şartları da, temizlik ve tesettür kurallarına riayettir. Temizlik ile kastedilen sadece beden temizliği değildir. Beden temizliği abdest ile sağlansa da, üst baş ve kıyafetin de yüce Allah’ın huzuruna çıkabilecek temizlikte olması gerekir. Aynı şekilde, giyilen kıyafetler tesettür kurallarına riayet etmelidir. Diğer bir deyişle, erkeklerde diz kapağı ile göbek arasını, kadınlarda ise el, ayak ve yüz dışında kalan tüm vücut bölgelerini örtmesi gerekir.

Namaz Elbisesi Neden Lüzumludur?

Temizlik ve tesettür kurallarına riayet, namaz kılmanın başta gelen şartlarından olup birinde dahi riayet etmemenin yaptırımı son derece ağırdır. Bu nedenle namaz ibadetini gerçekleştirecek olan müminin hem giyim kuşamına ve hem de kıyafetlerinin örttüğü bölgelere dikkat etmesi gereklidir. İşte namaz elbisesi modelleri, her ikisini de kolaylıkla sağlar. Namaz elbiseleri, sadece namaz kılınırken kullanılan kıyafetlerdir. Erkekler ve bayanlar için ayrı ayrı üretilirler. (Zira tesettür kuralları gereği örtülmesi gereken vücut bölgeleri farklıdır.) Hatta çocuk namaz elbisesi modelleri dahi mevcuttur. Bayan namaz elbisesi modelleri ve diğerleri sadece namaz kılınırken giyildiklerinden, daima temiz kalmaları mümkün olmaktadır. Aynı şekilde, kalın, ten rengini belli etmeyen ve bol kesimli kumaşlardan yapılmışlardır. Bu sayede örtülmesi gereken yerleri kapatırlar ve eğilip kalkarken vücut hatlarının belli olmasını da engellerler.

Uygun Fiyatlı Namaz Elbisesi Satın Al

Miss Tesettür web sitesi, satışa sunduğu bayan namaz elbisesi modelleri ile pratik bir kullanımı hedeflemiş olup, fermuarlı veya yandan bağlamalı olmak üzere iki çeşit elbise sunmaktadır. Fermuarlı namaz elbisesi modelleri önden, yandan bağlamalı namaz elbisesi modelleri ise bel hizasından iple açılıp kapanmaktadır. Her ikisi de üstün kalite standartları ile üretilmiş olup, birinci sınıf pamuk kumaş kullanılmıştır. Düz renkli veya desenli namaz elbisesi modellerimiz mevcuttur. Ayrıca, tek başına satışa sunulan namaz kolluğu ürünümüz de koleksiyonumuz içinde bulunmaktadır.