Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Doğal Taş

Doğal Taşlar Ve Özellikleri

Günümüzde oldukça popüler olan Doğal taşlar, hemen hemen herkes için vazgeçilmez bir takı tasarımı arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sağlamlığı ile dikkat çeken, manevi değeri de oldukça büyük olan doğal taşlara neredeyse her yerde artık rastlamak mümkün.

Doğal taşlar, muhteşem bir görselliğe sahiptir. Organik madde ile beslenen doğal taşlar, süs eşyası ya da takı tasarımları ile kombinlenmektedir. Bunun yanında ise insanların duygu ve düşüncelerini etkilemek gibi önemli özellikler taşırlar. Doğal taşlar,  çakraları açarak sinirli bir insanı sakinleştirirken, mutsuz bir insanı da mutlu edebilir. Hatta bir çok hastalığa da doğal taşlar şifa kaynağıdır. Yeter ki doğal taşların özelliklerini bilerek, ona göre size en uygun taşa hayatınızda yer verin.

Bizler de sizlerin bu mucizevi doğal taşlardan yararlanmanız için hangi taşın ne işe yaradığını araştırarak, sizleri bilgilendirmek adına sıraladık. Sizler de doğal taş sahibi olarak hayatınıza farklı bir yön verebilirsiniz.

Akik ( Agat) Taşı

Akik Taşı’ nın en bilindik faydalarından bir tanesi de öfkeyi kontrol altına almada gösterdiği eşsiz yetenektir. Bu özelliği sayesinde akik taşı, ruhu uyumlu bir hale getirirken, daha mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlamaktadır.

Akuamarin Taşı

Özellikle korku ve endişe taşıyan insanların mutlaka tercih etmesi gereken doğal taş, hiç şüphesiz ki  akuamarin taşıdır. Bu taş sayesinde stresi tamamen hayatınızdan çıkararak, daha mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

Ametist Taşı

Ametist taşı, sezgileri uyandırarak harekete geçirir. Adeta hafızayı güçlendirir ve kolay odaklanmanıza yardımcı olur. Deyim yerindeyse zehir gibi bir beyine sahip olmak için  Ametist taşı ile tanışabilirsiniz.

Ay Taşı

Nazara karşı sizi koruyan ve duygusal karmaşıklığa bir son veren Ay taşı,  doğal taşlar arasında oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca insanların empati becerisini güçlendirerek, sorunsuz bir hayat sürmemize âdeta zemin hazırlıyor.

Florit Taşı

Florit Taşı, tamamen pozitif bir enerji ile dolmanızı sağlayan önemli taşlardan bir tanesidir. Genellikle negatif bir enerjiye sahip olan insanlar daha pozitif bir düşünceye sahip olmak için bu taşa sahip olabilirler.

Güneş Taşı

Güneş Taşı ile şansınızı arttırabilirsiniz. Bu taş sizi motive ederek, hata yapmanızı engeller, sezgilerinizi kuvvetlendirir ve size güçlü bir karakter olma olanağı sağlar. Ayrıca güneşi taşını, ay taşı ile birlikte kullanarak kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz.

Jasper Taşı

Hayatınızda yeterince problem olduğunu düşünüyorsanız eğer, Jasper taşı, sizin için muhteşem bir seçenek demektir. Bu taş sayesinde cesaretiniz desteklenir, hayal gücünüz artar ve yetenekleriniz gelişir.

Kan Taşı

Kan Taşı,  doğal şifa taşlarından bir tanesidir. Yatıştırıcı özelliğe sahip olan bu doğal taş ile sinir hastalıklarına bağlı olan bütün hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı

Ortada bir sorun varsa bunu Kaplan Gözü Taşı, desteği ile kolaylıkla çözebilirsiniz. Bu taş size karşı âdeta cesaret, güç ve dürüstlük aşılar.

Mahalit Taşı

Bu taş sorumluluk almanızı sağlamanın yanında etrafa karşı daha sevgi dolu ve sempatik görünmenizi sağlar. Bir çok doğal taşta olduğu gibi yine  bir çok sorunlara karşı da Mahalit Taşı ile elveda diyebilirsiniz.

Oniks Taşı

Genellikle özgüven eksikliği yaşayan kişilerin ilk tercihi Oniks Taşıdır. Bu taş güç ve dayanıklılığı artırır ve  etrafta karşı daha rahat bir tavır sergilemenize yardımcı olur.

Selenit Taşı

Geçmişe dair daha net bilgileri hatırlamak amacı ile Selenit Taşına hayatınızda yer vermenizi öneririz. Bu taş sayesinde zihniniz kuvvetlenir ve hafıza problemleri yaşamazsınız.

Sitrin Taşı

Sizler de hayatınızda bolluk ve bereket istiyorsanız, Sitrin Taşını üzerinizde sürekli olarak taşımalısınız. Ayrıca bu taş depresyona karşı da âdeta bir kalkan görevi yapar.

Şungit Taşı

Oldukça güçlü bir taş olan Şungit Taşı, sizi her şeyden korur ve vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırır. Ayrıca bu taş sayesinde enerjiniz de büyük oranda yükselir.

Firuze Taşı

Huzur ve mutluluk arayan herkes Firuze Taşına sahip olarak daha kaliteli bir yaşam sürebilir. Ayrıca bu taşın başka bir özelliği ise aşkı teşvik ederek romantikliği sergilemenize sizi teşvik etmesidir.

Yeşim Taşı

Eğer sizde herhangi bir ortama uyum sağlamakta güçlük çekiyorsanız, Yeşim Taşı ile tanışabilirsiniz. Ayrıca rüya netliği kazanmanızı sağlayarak, hayatınızda hatırlatmayan rüyalara bu taş ile son verebilirsiniz.

Yıldız Taşı

Özellikle gergin bir yapıya sahipseniz Yıldız Taşı ile vakit kaybetmeden tanışmanızı öneririz. Çünkü Yıldız Taşı, olumlu bir tutum sergilemenizi, enerjinizi ve cesaretinizi büyük oranda desteklemektedir.

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı, beyninizin sol tarafını kullanmaya teşvik eden nadir bulunan taşlardan bir tanesidir. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşmanızı sağlamakla birlikte, hoş görüyü ve güveninizi arttırır.

Pembe Kuvars Taşı

Özellikle sevgi ve şefkat yoksunu, bir çok kimseyi Pembe Kuvars Taşı, duygu ve düşüncelerine hükmederek, daha sevgi dolu olmalarını sağlar. Bu doğal taş, ilişkileri kuvvetlendirmek için tercih edilmesi gereken önemli bir taştır.

Necef Taşı

Necef Taşı,  zihni karmaşık olan herkes için şifa kaynağıdır. Konsantrasyon  ve sakinlik sağlayarak size şans ve bereket getirir.