Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Anne - Çocuk

9 Yaş Çocuğu Nasıl Eğitilir

Koca bir ömür ilk başlarda verilen eğitim sayesinde şekilleniyor ve ilk eğitimler hep çok fazla önem kazanmıştır. Çocuklar ilk öğrendikleri bilgilerini ileride ki yaşlarında da kullanmaktadır. 9 yaşındaki bir çocuğu eğitmek daha kolaydır çünkü zihni her şeye açıktır ve ona ne verirseniz, onu alır.

 

9 yaşındaki bir çocuk Türkiye’de üçüncü sınıfa gitmektedir ve matematik, sosyal bilimler gibi dersler ile tanışma yaşıdır. Dokuz yaşındaki bir çocuk ilk olarak derslerde zorlanacaktır ve ailesinden bir yardım bekleyecektir ve daha sonra da takıldığı yerlerde de ailesine soracaktır. Aileler ilk olarak bu soruların cevaplarını verebilmeli ve daha sonra da çocuk halen zorlanıyor ise o ders hakkında kolay çözümler bulmalıdır. Burada devreye giren ise anne çocuk ilişkisidir.

 

Dokuz Yaşındaki Bir Çocuk Nasıl Eğitilir?

 

Dokuz yaşındaki bir çocuğa ilk olarak toplumun uygun gördüğü ahlak kuralları öğretilmelidir. Ahlak kurallarının en ince detayına kadar öğrenmesi lazım ki ileride ahlak kuralları ile herhangi bir sorun yaşamasın. Çocuklar ilk on iki sene boyunca ne öğretirseniz onu alacaktır. Bilimsel araştırmalar bu konuda aile büyüklerini çok dikkat etmesini istiyor çünkü yanlış bir şey öğretilir ise çocuğa hayatının ileride ki zamanlarında da bu yanlışları yapmaya devam edecektir.

 

Dokuz Yaşındaki Bir Çocuğa Derslerine Nasıl Çalıştırılır?

 

Çocuklar belli bir yaşına kadar ders gibi kavramlar ile tanışmadığı için dersin ve ya ödevin ne olduğunu tam olarak bilemezler. Bilmediklerinden dolayı da pek bir istek ile yapmazlar sorumluluklarını, çocuğun sorumluluklarını sevebilmesi için ödül sistemi ya da yaptığı her doğru davranış için çocuğa mutlu edebilecek bir söz bile olabilir.

 

Bu sayede çocuk yaptığı her sorumluluk ve doğru davranış için daha istekli olacaktır. İsteği sayesinde de derslere vs. şeylere daha odaklı bir şekilde davranacaktır. Dersler ve halka ilişkiler konusunda da başarılı olacaktır.

 

Dokuz Yaşındaki Bir Çocuğa Yapılmaması Gerekenler

 

Dokuz yaşındaki bir çocuk tam olarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemeyebilir ve bu sebepten dolayı da birden fazla hata yapabilir. Her hata yaptığında da aile büyükleri çocuğa büyük tepkiler verir ise çocuk sürekli olarak kendini arka planda tutacaktır. Hatta özgüven eksikliği ve atılganlığını da kaybedebilir. O yüzden aile büyüklerinin çocuğa verecekleri tepkiler büyük önem taşımaktadır.