Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Doğal Taş

Dikkat Dağınıklığına İyi Gelen Doğal Taş

Günümüzde dikkat dağınıklığı tüm toplum açısından büyük bir sorundur. Derslerine odaklanamayan öğrenciler mi dersin, iş yerlerinde odağını işine veremeyen çalışanlar mı dersin. Doğal taşların her konuya olduğu gibi bu konuya da yararı fazlasıyla vardır. Eğer dikkat dağınıklığı sizin için bir sorunsa, gelin hep beraber dikkat dağınıklığına iyi gelen doğal taşları inceleyelim.

Florit

Florit taşının çeşitli renkleri bulunmakla birlikte en bilindik renkleri mor ve yeşildir. Saydam bir doğal taş olan floritin ismi florin elementinden gelmektedir. Florit doğal taşının odağınıza faydası olduğu bir gerçektir. Bunun yanı sıra daha birçok faydası da bulunmaktadır. Florit taşı huzur veren bir taştır. Kişiyi çıkmazdan kurtarır. Konsantrasyonunuzu artırırken algınızı açar.

Florit taşını boynunuzda tutarsanız odaklanmanızı sağladığı görülmüştür. Eğer kafanız karışıksa, bir karar aşamasındaysanız zihninizi ferahlatır ve doğru yolu bulmanıza yardımcı olur. Aklınızdan türlü türlü şeyler geçiyor ve ne düşündüğünüzü kontrol edemiyorsanız avucunuza alacağınız bir florit berrak bir zihne sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu taş, dikkat dağınıklığı yaşayıp odaklanma problemleri olanlar için birebirdir.

Kristal Kuvars

Renksiz veya beyaz olan kristal kuvars, tedavi niteliği taşıyan doğal taşlardan birisidir. Karın, kalp, alın ve taç çakralarıyla uyuşmaktadır. Kristal kuvars dikkat bozukluğunuzu ortadan kaldıracak taşlardan birisidir. Konsantrasyonunuzu dengeler ve yapacağınız işlerinize odaklanmanızı sağlar. Duygularınızı kontrol altına alır, zihninizi bütün olumsuzluklardan arındırır ve auranızı temizler.

Turmalin

Turmalin taşı aynı zamanda bir gökkuşağı taşıdır. Rengi pembe ve yeşil arasında değişim göstermektedir. Fakat çeşitli renkleri de olabilir. Bu doğal taş kök, kalp, boğaz çakrasıyla uyuşmaktadır. Turmalin odaklanmanızı sağlayan en bilindik taşlardan birisidir. Eğer amaçlarınıza odaklanmanız için yeteri kadar konsantrasyonunuz yoksa size destek olur.

Turmalin, ruhsal açıdan sizi rahatlatır, ferahlamanızı sağlar. Zihninizi amaçlarınıza ulaşmanıza engel olan bütün düşüncelerden arındırır. İç barışınızı sağlar, kendinizle olan savaşınızı bitirir. Duygusal durumlarınızı dengeler, dinginlik verir.

Kalsit

Kalsit doğal taşı genelde renksiz, camsı şekilde bilinmektedir. Fakat başka renkli çeşitleri de görülmüştür. Kalsit enerjinizi artıran bir doğal taştır. Toprağın enerjisini vücudunuza çeker, motivasyonunuzu artırır. Odaklanma problemleri olanların kullanması gereken bu taş, dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırır.