HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2770 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zayıflamanın 10 Pratik Yolu

14 Mart 2016 - 2.479 kez okunmuş
Ana Sayfa » Pratik Bilgiler»Zayıflamanın 10 Pratik Yolu
Zayıflamanın 10 Pratik Yolu ZAYIFLAMANIN 10 PRATİK YOLU Birçok insan için 1 yılda 10 kilo vermek zor bir hedef ve hatta ulaşılması güç bir hayaldir. Ancak pratik yöntemlerle bu hayal olmaktan çıkıyor! İşte size 10 pratik kilo verme taktiği. 1. Mutlaka her öğünde ve yemekte proteince zengin ama yağı alınmış, kaşar peyniri, beyaz peynir, lor peyniri, örme peynir, krem peynir, yoğurt, süt gibi besin gruplan yanında, et, beyaz et, yumurta, balık, bal, gibi hayvansal gıdalar ve baklagiller ve diğer proteince zengin bitkisel kaynaklardan da faydalanmamız gerekir. Proteince zengin ve yağ bakımından fakir yiyecekleri tüketirsek, uzun süreli di yetlerin verdiği bitkinlik ve yorgunluğa yakalanmadan sağlıklı zayıflama olanağına kavuşuruz. 2. Her öğünde mutlaka bir yumruk büyüklüğünde tahıl ve nişastalı besin tüketiniz. Bu yiyeceğiniz besin, pasta ekmek, kek, kurabiye gibi çeşitli nişastalı ve karbonhidratlı ürünler olabilir. 3. Öğünlerinizde yiyebildiğiniz kadar sebze ve meyve tüketmeyi alışkanlık haline getirin. 4. Yemeğin yanında gidecek en iyi meze şüphesiz sudur. Meyve suyu tüketimini şekersiz yapınız ve günde 2 bardak ile sınırlandırınız. 5. Sabahlan uyandıktan sonra 1 saat içerisinde kahvaltınızı yapınız ve her 3 saat aralıkla birşeyler atıştırınız. Akşam yemeğinin ardından ise pek birşey yememeye özen gösteriniz.
  1. Düşük glisemik indeksli yiyeceklerden, meyve, mey­ve salatası, kuru meyveler, çiğ sebzeler, marul, yoğurt, yağı alınmış sütlü puding gibi besinleri tüketmeniz sizi hem tok tutar hem de fazladan enerji ve kalori bindirmesi yapma­mış Yine sebze suları da iştah kesici ve kilo verdirici özelliklere sahiptir.
  2. Karmaşık kalori hesaplama gereçleri ve yöntemleri kullanmak yerine yiyecekleri ve içecekleri içerdikleri kalori miktarlarına göre 1 ile 3 arası puanlayını Puanlama yön­temiyle diyet ve zayıflama uygulamak, son dönemlerin po­püler diyet sistemlerinden birisidir.
  3. Zayıflama yolunda sizleri başarısız kılan alışkanlıkla­rını tespit ediniz. Misal olarak kimileri akşam yemeklerini çok aşırı biçimde yaparken, sabah kahvaltısına ve öğlen yemeğine gerekli ihtimamı gö Bu şekilde size kilo aldırabilecek nitelikteki alışkanlıklarınızı terk ederseniz zayıflama ve incelme yolunda önemli bir kazanım elde et­miş olursunuz.
  4. Zayıflama ve diyet denemesine geçmeden evvel 7 gün boyunca ne yiyip içtiğinizi not ederek beslenme alış­kanlığınızı bir deftere yazını Bu şekilde öğün zamanlarını­zı, yediğiniz kalorili yiyecekleri, yemeniz gerektiği halde ye­mekten imtina ettiğiniz sebze ve meyveleri, tükettiğiniz aşırı miktardaki şeker ve şekerli maddeleri görmüş olursunuz.
  5. Kilonuzu devamlıölçünüz ve çetelesini tutunuz. İlk zayıflama hedefiniz de bir yıl önceki bulunduğunuz kilo ve ağırlık seviyesine zayıflamak olabilir. Böylece zamanla he­defi büyülterek 10 sene önceki kilonuza bile dönebilmeniz mümkündü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika