Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Moda

Tesettür çarşaf modelleri ve fiyatları

İslamiyet, kıyafet şekli bakımından herhangi bir özel düzenleme getirmemiştir. Gerçekten de, hangi tür kıyafeti giymeniz gerektiği konusunda ne Kuranı Kerim’de ve ne de sahih hadislerde herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Ancak vücut üzerinde örtülmesi gereken bölgeler, ayrıntılı bir şekilde tarif edilmiştir. Bunlar erkek ve kadınlar için ayrı ayrıdır. Erkeklerinki diz kapağı ile göbek arasında kalan bölgedir. Kadınlar bakımından ise, Kuranı Kerim saçların başörtüsü ve vücudun da cilbab (dış elbise) ile örtülmesi gerektiğinden bahsetmektedir. Hz. Peygamber de; el, ayak ve yüz dışında hiçbir vücut bölgesinin görülmemesi gerektiğini emretmiştir. Kısacası, kadınlar el, ayak ve yüz dışında kalan tüm vücut bölgelerini kapattıktan sonra ne tür bir kıyafet giydiklerinin önemi yoktur.

Tesettür giyim çeşitleri

Ancak bu kıyafetin ilgi ve dikkat çekmeyecek özellikte olması ve ten rengi ile vücut hatlarını belli etmeyecek kadar da kalın olması gereklidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kıyafet çeşidi bakımından bir düzenleme olmasa dahi, tüm bu şekil şartlarına riayet eden giysi türü tesettür çarşaf modelleridir. Bunlar tek veya iki parça halinde üretilen kıyafetlerdir. İki parça halinde olanların baş kısmı ayrıdır. Ancak her ikisinin de giyilmesi son derece pratik ve kolaydır. Güneş ışınlarını yansıtması ve ten rengini belli etmemesi için siyah renkte üretilmiş olanları tercih edilmektedir. Aslen bir Acem kıyafeti olan tesettür çarşaf modelleri, tesettür kurallarına riayet eden giysiler oldukları için yüz yıllardır ülkemizde de kullanılmaktadır.

Uygun fiyatlı kara çarşaf, peçe ve eldiven modelleri

Miss Tesettür web sitesi, en kaliteli pamuklardan imal ettiği tesettür çarşaf modelleri ile cilt sağlığınız ile uyumlu, rahatsız etmeyen ve sıcak havalarda dahi ferah hissetmenizi sağlayan kıyafetleri kullanımınıza sunmaktadır. Tesettür çarşaf ve kara çarşaf modellerimizin kullanımı pratik ve kolaydır. Tam bir örtünme isteyenlerin peçe çeşitleri ve eldiven çeşitleri seçeneklerimizden sipariş vermesi de mümkündür. Tüm siparişleriniz, kargo ile adresinize dek teslim edilmekte olup, kapıda ödeme seçeneğimiz de mevcuttur. Miss Tesettür web sitesi, evinizin rahatlığında tesettür giyim alışverişi yapma şansı sunmaktadır.