Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Moda

Denizde haşema kullanırken dikkatli olun

Deniz sezonu yaklaşırken herkes akın akın deniz kıyafetleri almaya başladı bile. Deniz kıyafetleri özenle seçilmesi gereken kıyafetlerdir. Tuzlu suya girdiğiniz zaman teninizi yormayacak, kolay kuruyacak ve sizi bir an bile sıkıntıya düşürmeyecek kıyafetler tercihiniz olmalıdır. Deniz kıyafetleri çok az kullanılabildiği için her sene yeniden mayo veya haşema almanız gerekmemeli, birkaç sene kadar kullanabileceğiniz tercihler yapmalısınız.

Haşema kullanan tesettürlü bayanlar için pek çok farklı tasarım yapılıyor. Fakat önemli olan tesettürsüz bayanlar için üretilmiş olan hafif mayolar kadar konforlu ve aynı zamanda tesettür şartını bozmayacak tasarımları incelemektir. Bu tasarımlar güneşte kolay kururlar, teni uzun süre deniz suyuna maruz bırakmazlar, cildi gereksiz yere terletmezler, rahat ve konforludurlar. Aynı zamanda bütçenizi sarsmazlar ve uzun yıllar kullanmanızı sağlarlar.

Denizde haşema kullanacaksanız önemli olan bir diğer nokta ise haşemanın üzerinize yapışıp tüm hatlarınızı meydana çıkartmamasıdır. Zira bu en önemli ayrıntıdır ve maalesef pek çok haşema bunu ihlal etmektedir. Bu yüzden haşema seçimi yaparken dikkatli olmalı, bunu garanti edebilen markalardan haşema almalısınız. İnternetteki yorumları da incelemeniz aynı zamanda faydalı olacaktır. Bayanların aldıkları haşema markaları hakkında yaptıkları yorumları takip ederek kullanım esnasında yeterince konforlu olup olmadığını takip ederek yapacağınız bir haşema seçimi sizi rahat ettirecektir. Böylelikle haşemanızı seçerken aklınızdaki pek çok soru işareti de silinecektir.