Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Tokyo'da Saf Altın Çay Kâsesi Çalındı
Dünya Güncel

65 Bin Dolar Değerindeki Altın Çay Kâsesi Tokyo’da Gözden Kayboldu!

Tokyo’da Müze Kalitesinde Altın Çay Kâsesi Göz Göre Gözden Kayboldu!

Japonya’nın başkenti Tokyo’da, Takashimaya alışveriş merkezinin 8. katında yaşanan hırsızlık olayı, adeta bir film karesini andırıyor. Tarihi ve kültürel açıdan paha biçilemez bir altın çay kâsesi, göz göre göre çalındı.

Tokyo'da alışveriş merkezinden 10 milyon yen değerinde saf altın çay kasesi  çalındı - Tünaydın Gazetesi

65 Bin Dolar Değerindeki Kayıp

Hırsızlık, merkezin promosyon ürünlerinin sergilendiği vitrinden gerçekleşti. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, 20’li veya 30’lu yaşlarda kimliği belirsiz bir kişi, önceden kilitlenmediği anlaşılan vitrinden kâseyi alarak sırt çantasına koydu ve izlerini kaybettirdi.

10 milyon yen değerinde saf altın çay kasesi çalındı - Haber 7 DÜNYA

Polis, Şüpheliyi Arıyor

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, şüphelinin güneş gözlüğü taktığını, gri tişört ve siyah pantolon giydiğini belirledi. Promosyon ürünleri için düzenlenen etkinlikte güvenlik görevlilerinin bulunmasına rağmen, hırsızlığın ilk 20 dakika boyunca fark edilememesi dikkat çekiyor.

Çalınan eser, sadece maddi değeriyle değil, tarihi ve kültürel önemiyle de büyük bir kayıp. Yetkililer, tüm vatandaşlardan şüpheliyi görmeleri halinde polise ihbarda bulunmalarını rica ediyor.

Bu olay, Japonya’da son zamanlarda artan hırsızlık olaylarına da ışık tutuyor. Değerli eşyalara yönelik hırsızlıkların önlenmesi için yetkililerden ve vatandaşlardan daha fazla dikkat ve titizlik bekleniyor.