Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Doğal Taş

Hangi Doğal Taşı Kullanmalıyım?

Doğal taşlara merak saran birçok insan hangi doğal taşı kullanacağını bilemiyor. Kullanacağımız doğal taşlar ihtiyacımız olan şeylere göre şekillenir. Başlangıç için önerilen çeşitli doğal taşlar vardır. Pembe kuvars, ametist, sitrin ve kaplan gözü bunlardan sadece bazılarıdır. Kişi öncelikle kendi ihtiyacını belirlemeli, bunun doğrultusunda hangi doğal taşı kullanacağına karar vermelidir. Her doğal taşın ayrı yararları ve enerjisi vardır. Peki benim için en uygun doğal taş hangisidir? Kullanabileceğim doğal taşlar nelerdir? Hadi gelin hep birlikte sizler için derlediğimiz bu konuyu daha yakından inceleyelim.

Pembe Kuvars

En bilindik doğal taşlardan olan pembe kuvars taşının faydaları oldukça ön plandadır. Aşkı ve sevgiyi temsil eden bu doğal taş enerjisiyle gerçek aşkı hayatımıza çekmeye yardımcı olurken bir yandan da bize öz sevgi aşılar. Olumsuz düşünceleri bir kenara çeker ve bizi hayata bağlar. Endişelendiğimiz konularda içimizi ferahlatır, yaşama sevincimiz için bize güç verir. Duygusal acı çektiğimiz dönemlerin hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Yatıştırıcı etkisi ile kalbimizi rahatlatır.

Ametist

Mitolojide anlamı “sarhoş etmeyen” demek olan ametist taşının bize faydası oldukça fazladır. Bedenimizdeki tüm kötü enerjileri içine hapsederek karşımıza çıkabilecek bütün olumsuzluklardan korur. Öfke, kin, korku gibi negatif duyguları yatıştırır, stresi azaltırken pozitif enerjiyi bize çeker. Bir tür sakinleştirici görevi görür, geçireceğimiz olası ataklara karşı koruyucudur. Kâbus ve kötü rüyaları engeller, uykusuzluğumuza çözüm olur. 6. hissimizi kuvvetlendirirken bir yandan da hafızamızı geliştirir, rüyalarımızı hatırlamamıza destek olur. Motivasyonumuzun artmasında büyük rol oynar.

Sitrin

Oldukça güçlü olan sitrin taşının birden fazla faydası vardır. Bereket ve başarı taşı olan bu doğal taş hayatımıza parayı ve maddi manevi her açıdan başarıyı çeker. Sarı görünümündeki bu doğal taş, zenginliği ifade eder. Konsantrasyon eksikliğimizi ortadan kaldırır, zekamızı geliştirir. Metabolizmamızı hızlandırır ve dolayısıyla kilo vermemize katkı sağlar. Hayatımızda korkuya yer vermez ve kendimizi daha güçlü ve cesaretli hissetmemize yardımcı olur. Bunun yanı sıra kalp, böbrek, akciğer ve karaciğer gibi organlara fazlasıyla yararlıdır.

Kaplan Gözü

Kaplan gözü doğal taşının en belirgin özelliği koruyucu olmasıdır. Aile içinde yaşanan baskı problemleri ve kısıtlamayı ortadan kaldırmak için birebirdir. Özgüven sorunlarımızı bitiren bu doğal taş, kıskançlığı da yatıştırır. Fiziksel ve ruhsal açıdan denge kurmamıza destek olur. Uyuşukluk ve yorgunluk hissini minimalize eder. İlhamımızı bulmamızı kolaylaştırır, odaklanmamızı sağlar. Vücudumuzda ağrı olan herhangi bir yere koyduğumuzda ağrımızı alır. Bununla birlikte astım hastalığına da oldukça faydalıdır.