Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2463 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

( Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu)DEHB Sebepleri 

29 Eylül 2017 - 1.909 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » ( Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu)DEHB Sebepleri 
( Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu)DEHB Sebepleri 

Bazı unutkanlıklarımız yaşanılan hayat temposuna ve günün yoğunluğuna bağlanır. Beklide altında yatan başka sebepler vardır diye çoğu kişi önemsemez. Fakat çocukluktan yaşlılığımıza kadar hayatımızı etkileyecek bir sorundur dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB)…

dikkat-eksikligi

Bazı zamanlar vardır ya hani… Evden paltomuzla çıkarız eve geldiğimizde üstümüzde yoktur. İşe veya dışarı çıkarken yanımıza almamız gereken bir şeyi unuturuz. Bunun sebebi dikkat eksikliğidir. Okul çağı veya okul öncesinde dikkat edilmesi gerekir ve çocuklarımızın yaşamına yön vereceği bu zorlu zamanları iyi geçirebilmesi bizim elimizdedir. Bu dönemlerde öğretmen ve aile iletişim halinde olması gerekir. Çocuğun evdeki durumuyla okuldaki durumu karşılaştırılmalıdır.

Kişi bir isi yaparken özensiz ve eksik yapıyorsa ya da en basitinden televizyon izlerken bile parçaları birleştiremiyorsa bu kişide Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olabilir. İnsanın beyninde ve hayatında yarım kalan bir şeyler varsa bunlar da dikkat eksikliğine sebep olur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika