Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Yaşam ve Toplum

Erkeğin Kayınvalidesi ile İletişimi

Erkeğin Kayınvalidesi ile İletişimi
İlk adım

Kayınvalideyi başta iyi gözlemlemek gerekir. Aklı başında bir kadın mı? Ailenize faydası mı olur, zararı mı olur? Ne zaman gelip ne zaman gideceğini biliyor mu? Kı­zını doğru yönlendiriyor mu? İşlerinize karışmaya, evi­nizi idare etmeye çalışıyor mu?

Zararı olacağını görüyorsanız evliliğin ilk günlerinden itibaren sınırlarınızı belirleyin. Saygıda kusur etmemeye çalışarak, evinizi yönetmesine izin vermeyin.

Fakat aklı başında, iyi niyetli bir kadınsa münasebet­leri daha sıcak ve samimî götürmek, anne-evlât gibi ola­bilmek güzeldir. Tabii, bu arada kendi annenizi kıskan­dırmadan…

İkinci adım

Eşinizin ailesinin zor günlerinde muhakkak yanla­rında olun. Hastalık,

ameliyat, ölüm, maddi sıkıntı… Bu gibi du­rumlarda destek olun, eşinizi de onların ya­nında olmasında   yar­dımcı olun.

Üçüncü adım

Kayınvalide ile geçinmenin en iyi yolu ona kızını öv­mektir. Annelerin en büyük korkusu kızları evlendikten sonra söz duymaktır. Çünkü kız bir hata yaptığında ilk söz anneye gider: “Anne terbiyesi almamış” derler. Hatta beddua edilir. Bu yüzden kız anneleri övgü duymayı pek severler. Arada bir “Allah razı olsun sizden, karımdan çok memnunum, çok iyi yetiştirmişsiniz.” gibi övgülerle anneyi yanınıza alırsanız, eşinizle de işiniz kolay olur.