Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Spor

Umut Bulut: A2’ye de Gitsem Takımdan Ayrılmayacağım

Galatasaray’da kadro dışı bırakılan Umut Bulut, “Yönetim A2 Takım’a gönderse bile çalışmaya devam edeceğim. Buradan ayrılma gibi bir planım yok.” dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink tarafından kadro dışı bırakılan Umut Bulut sarı-­kırmızılı takımdan ayrılmama kararı aldı. Galatasaray’ın Eren Derdiyok’un transferinde takasta kullanmayı planladığı Umut, kendisine ulaşan bir teklif olmadığını ve sarı­kırmızılı takımda yeniden formayı almak için tüm gücüyle çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

“YENİDEN FORMAMI ALACAĞIM”

Galatasaray’daki son durumu yakın çevresiyle paylaşan Umut’un “Yönetim, A2 Takım’a gönderse Galatasaray’da olmaya devam edeceğim ve bu doğrultuda çalışacağım. Galatasaray’dan ayrılmak gibi bir planım yok, bana ulaşan bir teklif de yok. Çok çalışarak yeniden formamı alacağım” ifadelerini kullandığı belirtildi.

GİTMEYECEK

Galatasaray’dan ayrılmak gibi bir düşüncesi olmayan Umut Bulut’un sarı­kırmızılı kulüp ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. Bursaspor, Eskişehirspor ve Kasımpaşa gibi takımlar ile adı anılan Umut, Galatasaray’dan yıllık 1 milyon 850 bin Euro garanti ücret alıyor.

UMUT BULUT:

15/16 STSL 27 maç, 4 gol
14/15 STSL 33 maç, 11 gol
13/14 STSL 27 maç, 5 gol
12/13 STSL 27 maç, 12 gol
11/12 Ligue 1 31 maç, 5 gol (Tououse)

145 MAÇ, 37 GOL