Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Güncel

Merih Demiral İçin İstenen Ceza Ortaya Çıktı

Avusturya maçında attığı gol sonrası bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a UEFA tarafından disiplin soruşturması başlatılmıştı. EURO 2024 son 16 turunda Avusturya’yı 2-1 mağlup eden A Milli Takım’da gollerin tamamı Merih Demiral’dan gelmişti. Demiral’ın gol sonrası yaptığı bozkurt işareti büyük yankı uyandırmıştı ve UEFA tarafından disiplin soruşturması açılmıştı.

Milliyet’in haberine göre, UEFA İsviçreli bir müfettişi Merih Demiral’ın dosyasıyla ilgili görevlendirdi. Müfettişin, Merih Demiral için 2 maç men cezası talep ettiği belirtildi.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) konuyla ilgili olarak yapılan haberleri yalanladı. TFF’nin açıklamasına göre, “Bild Gazetesi’ne dayanarak yapılan ‘Merih Demiral’a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Savunma süresi devam etmektedir ve sonuç yarın sabaha kadar belli olacaktır.”

Merih Demiral’ın UEFA disiplin kurulu tarafından alacağı ceza konusu, Türkiye’de büyük bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.