Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Güncel Son Dakika Yerel Haberler

İki İlde Orman Yangını: Alevlere Müdahale Sürüyor

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi Dualar Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri hızla müdahale için harekete geçti. Yangına 4 uçak, 4 helikopter, 15 arazöz, 7 su ikmal aracı ve 1 dozer ile müdahale ediliyor. Ekipler, hem havadan hem de karadan yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

Antalya’nın Akseki ilçesi Boğazkuyu mevkisinde de bilinmeyen bir nedenle ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın gözetleme kulesindeki görevliler tarafından fark edildi ve bölgeye 3 arazöz ile 15 orman personeli sevk edildi. Ekipler, sarp arazideki yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla’nın Milas ilçesi Ören Mahallesi Alatepe mevkisindeki ormanlık alanda da saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine harekete geçti ve yangına müdahale etmek için hava ve kara araçlarıyla bölgeye intikal etti. Yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonucunda yangın kontrol altına alındı. İlk tespitlere göre, yangında yaklaşık 2 hektarlık alan zarar gördü. Jandarma ise yangının çıkış nedenini belirlemek üzere inceleme başlattı.

3.5