Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Gazeteler Güncel

FETÖ’nün Siyasetteki Gizli Yapılanması: Karanlık İstifaların Arkasındaki Güç

Sabah gazetesinin 22 Mart 2024 tarihinde yayınladığı bir habere göre, FETÖ’nün siyasette paralel bir yapılanma kurduğu ve bu yapılanmanın karanlık istifaların arkasında olduğu belirtiliyor.

Habere göre, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla MİT Mahrem Yapılanması’ndan ayrı bir birim olarak oluşturulan bu yapı, “Cafer” kod adlı Ahmet Hamdi Parlak tarafından yönetiliyordu. Parlak’ın FETÖ’cü akademisyenlerle siyaset üzerine gizli toplantılar yaptığı ve bu toplantılarda seçim taktikleri ve yol haritası gibi konularda planlamalar yaptığı belirtiliyor.

Haberde yer alan bilgilere göre, Parlak’ın organize ettiği toplantılarda şu konular ele alınıyordu:

Seçimlerde hangi adayların destekleneceği
Hangi siyasi partilerin koalisyona gireceği
Mecliste hangi yasaların çıkarılacağı
Hükümete yakın bürokratların atanması
FETÖ’nün bu yapılanmasının, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin de arkasında olduğu düşünülüyor. Darbe girişiminin ardından birçok FETÖ’cü bürokrat ve siyasetçi yurt dışına kaçtı veya tutuklandı.

Haberde, son zamanlarda yaşanan bazı karanlık istifaların da bu yapılanmayla bağlantılı olabileceği belirtiliyor. İstifa eden kişilerin FETÖ ile bağlantılı olup olmadığı araştırılıyor.

FETÖ’nün siyasetteki yapılanması, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi ve milli güvenliği için büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu tehdidin ortadan kaldırılması için gerekli tüm adımların atılması gerekiyor.