Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Eğitim

Dezevantajlı Gençlerin Başarısı

Denizli’de imkanı kısıtlı, dezavantajlı gençler, spor salonlarında aldıkları eğitimle üniversitelere girme başarısı elde ettiler.

 
Denizli’de imkanı kısıtlı, dezavantajlı gençler, spor salonlarında aldıkları eğitimle üniversitelere girme başarısı elde ettiler.

Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, dezavantajlı gençlere yönelik geliştirdiği proje ile Denizli’nin farklı bölgelerinde imkanı kısıtlı gençlere ulaşarak spor akademilerine hazırlanmalarını sağladı.

Esentepe, İlbade, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe ve Anafartalar mahallelerinde 18 yaş üstü lise mezunu 80 genç tespit edilerek özel yetenek sınavlarına hazırlandı.

Çeşitli sosyal tesislerde 5 ay boyunca haftanın 6 günü eğitim alan gençlerden 22’si Polis Meslek Yüksek Okulu ve Spor Bilimleri Fakültelerini kazandı.

Gönüllü beden eğitimi öğretmenleri Ayşegül Gök ve Nimet Aktaş gözetiminde sınavlara hazırlanan gençler, Pamukkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret edip, verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

İbanoğlu, bu süreç boyunca azimle çalışan ve bir kısmının üniversiteli olma başarısı gösterdiği akademi hazırlık kurslarına emek veren herkese teşekkür etti.

Gençlere zorluklar karşısında dik durmalarını, daima hedefe odaklanmalarını söyleyen İbanoğlu, bu yıl istediği okulu kazanamayan gençlerin azim ve kararlılıkla hedeflerinin peşinden sonuna kadar gitmelerini tavsiye etti.