Gündem 1 – Son Dakika Gündem Haberleri – Gundem1.com

Türkiye ve Dünyadan Son Dakika Haberleri

Eğitim

Adıyaman’da Ortaokul Ögrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarı Açtı

 

ADIYAMAN’da Yavuz Selim Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Yavuz Selim Ortaokulu kantininde açılan fuara Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sergide kendi icatlarını sergileyen öğrenciler, ekonomiden kültür sanata, turizmden tarıma kadar birçok projelerini tanıttılar. Serginin açılışının ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, şunları söyledi:

“Öğrenciler Adıyaman’ın geleceğine, Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak projelere imza atmışlar. Çok basit aletlerde var, çok güzel elektrik aletlere kadar bir çalışma var. Bir tırnak kesme makinesi de var, onun yanında kendi enerjisini üreten makineler var. Çamaşır makinesi de var. Yorganda var, organik tarım yapabilecek ve güneş enerjisinden yararlanabilecek alanlarda var. Ben çok başarılı buldum. Bunlar geliştirilebilir. Bizlerde belediye olarak bu tür çalışmalara gerekli desteği vereceğiz. Çocuklarımızın kabiliyetlerinin gelişmesi için elimizden gelen bütün yardımı yapacağız. Ben tekrar öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Belediye olarak bir projeyi ele almaktan ziyade topyekün geliştirilebilecek projeler yapmamız lazım. Bunlara mekan olarak, bunun yanında malzeme olarak, yardım da bulunup öğretmenler ile birlikte çalışma imkanı vermeyi düşünüyoruz. Bunun yanında eski Adıyaman kültürün de yer alan eşyalara bizde destek olup, kütüphanelerde yer almasını sağlayabiliriz.”