Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadıköy Şifa için Başvuru Yapıldı

26 Eylül 2016 - 2.304 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Kadıköy Şifa için Başvuru Yapıldı
Kadıköy Şifa için Başvuru Yapıldı

Hisselerinin yüzde 50’si ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından alınan Florence Nightingale, Kadıköy Şifa Hastanesi hisselerinin tamamının devralınması için başvuru yaptı.

Rekabet Kurumuna Kadıköy Şifa Hastanesi hisselerinin tamamının Florence Nightingale tarafından devralınması için başvuru yapıldı.


KURUMA BAŞVURU YAPILDI

Rekabet Kurumunun birleşme ve devralmalara ilişkin duyuruları, internet sitesinde yayımlandı.

Buna göre, Kadıköy Şifa Hastanesi AŞ’nin hisselerinin tamamının Grup Florence Nightingale Hastaneleri AŞ. tarafından devralınması için başvuru gerçekleştirildi.

ORTAK GİRİŞİM ŞİRKETİ KURULACAK

Ayrıca, Limar Liman ve Gemi İşletmeleri AŞ ve Duisburger Hafen AG tarafından bir ortak girişim şirketi kurulmasına ilişkinde Rekabet Kurumuna başvuruda bulunuldu.

ÖZYEĞİN’İN SAĞLIK YATIRIMI

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, sektörünün önde gelen kuruluşlarından Florence Nightingale Hastaneleri hisselerinin yüzde 50’sini Mayıs 2014’te satın aldı ve sağlık sektörüne girdi.

ANADOLU YAKASI’NIN İLK ÖZEL HASTANESİ

FİBA Holding bünyesine katılan Kadıköy Şifa Hastanesi, 1976’da İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk özel hastanesi olarak kuruldu. 2005’te Ataşehir’de bir tıp merkezi açan Kadıköy Şifa, 2010’da da Ataşehir Şifa Hastanesi’ni kurdu. Birçok değişik alanda ayaktan ve yatarak tedavi hizmetleri veren Grup, evde sağlık hizmetleri de sunuyor. Grup ayrıca uluslararası hasta merkezi ile yabancı hastalara hizmet veriyor.

1989 YILINDA ŞİŞLİ’DE KURULDU

Fiba Holding’in yüzde 50 ortak olduğu Florence Nightingale Hastanelerinin ilk hastanesi 1989 yılında Şişli’de kardiyoloji ve kalp cerrahisi alanlarında hizmet vermek üzere kuruldu. Florence Nightingale hastaneleri günümüzde 700 yatak kapasitesi faaliyet gösteriyor. Hastanelerin toplam çalışan sayısı 670.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika