Dolar : Alış : 7.3723 / Satış : 7.3856
Euro : Alış : 8.9216 / Satış : 8.9377
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul5°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2475 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa’da ameliyatsız yüz germe operasyonları

04 Ocak 2018 - 2.093 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Bursa’da ameliyatsız yüz germe operasyonları
Bursa’da ameliyatsız yüz germe operasyonları

Yüz gerdirme (facelift) operasyonları, genellikle ayaktan tedavi prosedürleri ile yapılır. Yani çoğunlukla lokal anestezi yeterli gelecek, genel anestezi yalnızca gerektiğinde kullanılacaktır. Bursa ameliyatsız yüz germe operasyonu 2 ila 5 saat arasında sürebilir. Yüz gerdiren kişi, aynı gün ameliyattan sonra evine dönebilir ve normal hayatına devam edebilir. Geleneksel bir yüz gerdirme operasyonunda, cerrah kulak arkasından saçlı deri içine kadar, saç çizgisi boyunca uzanan (kulağın önünde kalan) bir kesi yapar. Cerrah, cildi yüz kasları ve cilt altındaki yağlardan kaldırır, cildi yavaşça yukarıya ve arkaya doğru çeker ve fazla cildi çıkarır. Böylelikle yüzün daha derin dokularını sıkıştırır. Deriyi ve boynun derin dokusunu sıkmak için çenenin altında küçük bir kesik de yapılabilir.

Yüz gerdirme nedir?

Bu özel kesiğe “boyun asansörü” denir. Yüz gerdirme operasyonu için yapılan kesiler, daha sonra dikişler ve genellikle de cerrahi zımba ile kapatılır. Fazla miktarda kan ve sıvıları atmak için, bir veya iki gün boyunca kulak arkasındaki derinin altına bir dren konabilir. Enfeksiyonu engellemek için bandajlar uygulanır. Yüz gerdirme operasyonları, pürüzsüz, kırışıksız ve daha genç bir görünüm yaratmayı amaçlar. Diğer bir deyişle, bu operasyon cildi düzleştirir ve yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır. Bir liste haline gösterecek olursak:

  • Sarkmış cildi toparlar ve gerdirir
  • Çene çizgisi etrafındaki yanakların sarkıklığını azaltır
  • Ağzın köşelerini kaldırır
  • Yanaklar ve dudaklar arasındaki kırışıklıkları azaltır.

Yüz gerdirme Bursa

Kulağın önündeki ve arkasındaki kesikler fark edilir nitelikte değildir. Hızlı bir şekilde iyileşirler ve geride iz bırakmazlar. Nitekim konumları itibariyle onları görmek de zaten mümkün değildir. En iyi sonuçları elde etmek için, bir kişinin yüz germe ile birlikte boyun kaldırma, göz kapağı ameliyatı, yağ alınması, yanak yağının alınması, alın kaldırması, kaş kaldırması, kimyasal veya lazer peeling ve yanak/çene implantları gibi ek prosedürlere ihtiyacı olabilir. Dermaclinic, profesyonel kadrosu ile tüm yüz gerdirme operasyonlarını Bursa halkına sunmaya hazırdır. Yüz gerdirme Bursa merkezleri arasında, Dermaclinic en kaliteli hizmeti sunmaktadır. www.dermaclinic.com.tr

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika