Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Emrah Serbes’in Suçunu Üstlenen Arkadaşı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

29 Eylül 2017 - 2.124 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Emrah Serbes’in Suçunu Üstlenen Arkadaşı Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Emrah Serbes’in Suçunu Üstlenen Arkadaşı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Bir baba ve kızının ölümüne neden olan Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes’in, suçu üstlenen arkadaşı Kenan Doğru hakkında da soruşturma başlatıldı. Doğru, 2 yıl hapis yatabilir.

Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes’in 22 Eylül’de İzmir-Aydın otoyolunda iki kişinin hayatını kaybettiği kazayı kendisinin yaptığını itiraf etmesinden sonra yeni bir gelişme daha yaşandı. Serbes’in suçu üstlenen arkadaşı hakkında da soruşturma başlatıldı.
SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay sırasında arabayı kendisinin kullandığını beyan ederek suçu üstlenen arkadaşı Kenan Doğru hakkında ‘suç üstlenmek’ten soruşturma başlatıldı. Doğru’nun iki kişinin ölümünden dolayı tutukluluk halinin de sonlandırılması, tahliyesi talep edildi.
ARKADAŞI 2 YILA KADAR HAPİS YATABİLİR

Anayasanın 270. maddesinin 1. bendine göre, “Yetkili makamlara, gerçeğe aykırı olarak, suçu işlediğini veya suça katıldığını bildiren kimseye iki yıla kadar hapis cezası verilir. Bu suçun üstsoy, altsoy, eş veya kardeşi cezadan kurtarmak amacıyla işlenmesi hâlinde; verilecek cezanın dörtte üçü indirilebileceği gibi tamamen de kaldırılabilir.” Yasaya göre Emrah Serbes’in arkadaşı da 2 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika