Dolar : Alış : 7.8179 / Satış : 7.8320
Euro : Alış : 9.2677 / Satış : 9.2844
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2391 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım Müjdeyi Verdi: KOSGEB Ödemeleri Bugün Başlıyor

28 Şubat 2017 - 4.387 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » Başbakan Yıldırım Müjdeyi Verdi: KOSGEB Ödemeleri Bugün Başlıyor
Başbakan Yıldırım Müjdeyi Verdi: KOSGEB Ödemeleri Bugün Başlıyor

Başbakan Yıldırım KOBİ’lere müjdeyi vererek, “Başvuran 460 bin 167 işletmeye kredi verme kararı aldık. Kredi verme işlemi bugün başlıyor.” açıklamalarında bulundu.

Başbakan Yıldırım küçük ve orta ölçekli işletmelere müjdeyi vererek, “50 bin liraya kadar olacak dedik ve bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. Kredi verme işlemi bugün başlıyor.” açıklamalarında bulundu.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YARINLARINA YENİ ŞAFAK SAYIYORUZ”

Türkiye’ye yakışan 120 tesisin toplu şekilde açılışını gerçekleştirdik. Yatırım tutarı yaklaşık 1 milyar olan tesisleri hizmete aldık. Bu millete hizmet aşkıyla o kadar çok çalışıyoruz ki, açılışları da 100’er 100’er yapıyoruz. Vakit yok. Bu büyük millete bu hizmetler yakışır. Şu sıralar çok bereketli bir işe başladık. 79 milyon vatandaşımızla birlikte yeni bir başarı destanı için şafak sayıyoruz. Türkiye’nin aydınlık yarınlarına, berrak ışıklarıyla tertemiz bir güneş doğsun istiyoruz.

“KOSGEB KREDİLERİ VERME İŞLEMİ BUGÜN BAŞLIYOR”

Dünyanın en büyük havalimanı inşaatı İstanbul’da son sürat devam ediyor. Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren yapımı sürüyor. KOSGEB aracılığıyla küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları durumunda 3 yıl vadeli faizsiz kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu kredi 50 bin liraya kadar olacak dedik ve bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. Kredi verme işlemi bugün başlıyor. İlk yıl ödeme yok, geri kalan 2 yılda da faiz yok. Aldığın parayı eşit taksitlerle ödüyoruz. 50 bin liraya kadar olan sıfır faizli kredinin ihtiyacı olan küçük esnafa verilmesi sağlanıyor. Söz verdik yerine getirdik.

“VERGİSİNİ DÜZENLİ ÖDEYENLERE YÜZDE 5 İNDİRİM YAPILACAK”

Mükelleflere vergilerini düzenli ödemeleri halinde yüzde 5 indirim geçen hafta Meclis’te kabul edildi. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, gurbetçiler veya yabancılar Türkiye’den konut veya işyeri satın almaları halinde kendilerinden KDV alınmayacak. Ancak bunu kötüye kullanıp, ticarete dökerlerse alınmayan KDV tekrar onlardan geri alınacak. Bu da konut sektörünü, emlak sektörünü canlandıracak, aynı zamanda dışarıdan Türkiye’ye döviz girişini de arttıracak önemli bir karardır.

“TÜRKİYE UZAY AJANSI GENEL KURULA GELEREK OYLANACAK”

Çiftçinin Ziraat Bankası’na olan borçlarının yeniden yapılandırılması karara bağlandı. Bununla ilgili kanun çıktı. Bu kanunlarla yaptığımız düzenlemelerin olumlu etkilerini şimdiden görmeye başladık. Ocak’ta konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 13 artış gösterdi. Yurt dışında Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulması, uzaya yönelik faaliyetlerin düzenlenmesi için kanun tasarısını Meclis’e gönderdik. Bu hafta içerisinde Meclis Sanayi Komisyonu’nda görüşülecek ve daha sonra da genel kurula gelecek.

“ÇİFTÇİLERİMİZE TOPLAM 12.8 MİLYAR ÖDEME YAPACAĞIZ”

Referanduma gidiyoruz diye işi gücü rafa kaldıramayız. 23 ili kapsayan özel bir kalkınma planıyla ekonomiye can, vatandaşa iş, aş sağlayan cazibe merkezleri programını da başlattık. Bugüne kadar 25 milyar liralık bu bölgelere yatırım için müracaat geldi. Dün itibarıyla bu müracaatlar doldu. 150 bin üzerinde vatandaşımıza, gencimize iş, aş imkanı sağlayacak. Buradan önemli bir müjdeyi çiftçilerimize verelim. Bizim AK Parti iktidarı olarak 14 yıllık dönemimizde tarıma, hayvancılığa ola desteklerimizi 1.8 milyardan 12 milyarın üzerine çıkardık. Geçen senenin sonlarına doğru aldığımız bir kararla çeşitli adlar altında verilen bu destekleri iki kalemde toplayıp, iki dönemde biri hasattan önce diğeri de hasattan sonra olmak üzere; yani Nisan-Mayıs, Eylül-Ekim’de vermek suretiyle bu desteklerin daha anlamlı halg elmesini hedefledik. Üreticilerimize toplam 12.8 milyar ödeme yapacağız. Mazot ve gübre paralarını Mart ayı içinde ödeceğiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika