HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2555 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eşi Ölünce Hayata Küstü, 180 Kilo Oldu, Dışarı Bile Çıkamıyor

20 Eylül 2016 - 1.711 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»Eşi Ölünce Hayata Küstü, 180 Kilo Oldu, Dışarı Bile Çıkamıyor
Eşi Ölünce Hayata Küstü, 180 Kilo Oldu, Dışarı Bile Çıkamıyor Eşini kaybettikten sonra hayata küsen 65 yaşındaki Necla Tarlaek, 180 kilo oldu. Evinden çıkamayan zavallı kadın " İnsanları yalvararak yanıma çağırıyorum. Dışarı çıkmak istiyorum" dedi. Manisa'da beş yıl önce eşini kaybettikten sonra hayata küsen ve oturduğu yerden kalkamayan 65 yaşındaki Necla Tarlaek, 180 kilo oldu. Aşırı kiloları yüzünden evinden çıkamayan kadın intiharı düşündüğü belirterek, "Tek isteğim bana uygun tekerlekli akülü sandalye. Beş yıldır sokağa çıkamadım. İnsanları yalvararak yanıma çağırıyorum. Dışarı çıkmak istiyorum" dedi.

"EVLENDİĞİMDE 49 KİLOYDUM"

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Necla Tarlaek'in hayatı beş yıl önce eşini kaybetmesiyle değişti. 3 çocuk annesi Tarlaek, çok sevdiği eşinin ölümünden sonra hayata küstüğünü belirtip, "20 yıllık evliydik. Evlendiğimde 49 kiloydum. Kilom gayet normaldi. İstanbul'dan Soma'ya gelin geldim. Eşim çok iyi bir insandı. Onu kaybettikten sonra ben hayata küstüm. Hep oturdum. Sinirlendim yemek yedim, üzüldüm yemek yedim. Ağladım yine yemek yedim. Geçen beş yıl içinde 180 kilo oldum. Aynı zamanda şeker, tansiyon ve kalp hastasıyım. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1.5 ay yatarak obezite tedavisi gördüm. Fazla yürüttükleri için bacaklarımda kanamalar başladı. Kanama başlayınca beni yürütmediler. Bu yüzden tedavi etkili olmadı" dedi.

"20 BİN LİRA DOLANDIRDILAR"

Üç yıl önce bacağındaki ağrılar nedeniyle hastaneye gittiğini anlatan Tarlaek, "Sol bacağım şeker hastalığı nedeniyle çok kötü olmuştu. 'Bacağın kesilecek' dediler. Televizyonda gördüğüm bir doktor telefonunu bulup, aradım. '20 bin lira verebilirsen bacağını kurtarabiliriz" dedi. Kırkağaç PTT Bank'a gidip, kredi çekip, istenen parayı verdim. Doktor, beni tedavi için İstanbul'a götürecekti ama paralarla ortadan kayboldu. O nedenle maddi sıkıntı çekiyorum. Ölen eşimden kalan emekli maaşının büyük bölümü çektiğim krediye kesildiği için 400 lira parayla geçinmek zorunda kaldım. Polise şikayatçi oldum. Doktor yakalanıp, tututklandı. 'Benden aldığı parayı harcamamış. Geri ödemek için ise gücüm yok' diyor. Duruşmalar, sürüyor. Ancak, mahkemeye gidemediğim için polis gelip, evde ifademi alıyor" diye konuştu.

TEK İSTEĞİ DIŞARI ÇIKABİLMEK

Bunalıma girdiğini dile getiren Tarlaek, tek isteğinin dışarı çıkmak olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Kurban Bayramı'nın ilk günü intihar etmeye karar verdim. Çünkü, hayatım dört duvar arasında geçiyor. Televizyondan da sıkıldım. Bir gezeyim, insan içine çıkayım istiyorum ama bu kilolarımla mümkün değil. Dışarı çıkamadığım için insanları yalvararak yanıma çağırıyorum. Yüzde 80 engelli raporum var. Dışarı çıkabilmem için bir akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacım var. Destek bekliyorum." Akülü tekerlekli sandalye alacak maddi durumunun olmadığını belirten gözyaşı döken Tarlaek, "Aç kalayım, açıkta kalayım ama dışarı çıkayım" dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika