Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DEHB Tedavi Yöntemleri

22 Eylül 2017 - 2.922 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » DEHB Tedavi Yöntemleri
DEHB Tedavi Yöntemleri

Farkında olmadığımız hastalıklardan olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu çocuklarda ve gençlerde yaygındır. Yetişkinlerde de görülebilen bu bozukluk hakkında teşhis koymak için bireyin sadece dikkatsiz ve hiperaktif davranışlar göstermesi yeterli değildir. Bu hareketlerin yaşına uygun olmayan hareketler şeklinde ortaya çıkmalıdır. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavi yöntemleri hakkında bilinmesi gerekenlere dikkat ederek bu durumdan en az zararla kurtulabiliriz.

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavi yöntemleri uygulanırken bütüncül bir işlem uygulanarak psikolog, oklu ve aile işbirliği gerekmektedir.

AİLE TEDAVİ DESTEĞİ

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan bir çocuk çevresi için zor bir bireydir. Bu noktada aile tarafından çocuk iyi anlaşılmalı, onun yaptıklarının ailesi için zorluk çıkarmak değil onun kendini kontrol mekanizması olduğunu anlaması gerekmektedir. Tedavi süreci takip süreci olarak gerçekleşecek olan bu çocukların normal çocuklardan daha sık takibi gerekmektedir. Ders çalışma ortamında düzenleme yapılarak dikkat dağıtacak etkenler ortadan kaldırılmalıdır. Ders çalışırken çocuğunuza sık sık mola vererek üzerinde otorite sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz doğru gelişimi için enerjisini atacağı aktiviteler düzenlemelisiniz. Onu suçlayarak ya da kıyaslayarak bir sonuç alamazsınız.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika