Dolar : Alış : 7.7796 / Satış : 7.7936
Euro : Alış : 9.4625 / Satış : 9.4796
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2429 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa’da “Canlı Cerrahi” ile İnteraktif Eğitim

18 Kasım 2016 - 1.183 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Bursa’da “Canlı Cerrahi” ile İnteraktif Eğitim
Bursa’da “Canlı Cerrahi” ile İnteraktif Eğitim

Bursa’da bir hastanede gerçekleştirilen canlı cerrahi ile interaktif eğitime, farklı illerdeki hekimler çevrimiçi katıldı.

 

 

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, ortopedi ve travmatoloji hekimlerinin katılımıyla “Omuz Artroskopisi ve Artroplastisinde Güncel Konular” başlıklı canlı cerrahi ile interaktif eğitimi düzenlendi.

Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen cerrahi müdahaleyi, internet üzerinden farklı illerde bulunan hekimler de izledi.

Ortopedi ve travmatoloji hekimlerinin bilgi ve tecrübelerini artırmaya yönelik gerçekleştirilen ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ulunay Kanatlı, Op. Dr. Bülent İnce, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özer ile Op. Dr. Elşan Necefov’un eğitmen olarak katıldığı eğitimde, iki canlı cerrahi operasyon gerçekleştirildi.

Eğitimin açılışında konuşan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, bu tip bilimsel etkinlik ve faaliyetlerin devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Seminerin moderatörlüğünü yapan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Prof. Dr. Alpaslan Öztürk de omuz eklemindeki kıkırdak, tendon kopmaları, omuz eklemi hareket kısıtlılıkları ve özellikle omuz eklemine yönelik ağrıların sebeplerini tartıştıklarını anlattı.

Eğitimde yapılan cerrahi müdahaleler hakkında bilgi veren Öztürk, “Saat 12.30-15.30’da yapılan oturumda iki hasta üzerinde omuz artroskopisi (kapalı omuz cerrahisi) yapıldı. Bu oturumda yapılan canlı cerrahi ameliyatlarında hem salondaki katılımcılar hem de internet üzerinden tüm ülke çapındaki izleyici hekimler sorular yönelterek interaktif eğitim aldılar. Aynı zamanda ameliyatları da anlık izleme fırsatı buldular. Omuzdaki hastalıklara kapalı olarak nasıl tanı konulup tedavi edilebileceği konuları son gelişmeler ışığında ele alındı. Toplantının oldukça faydalı olduğu geri bildirimlerden de anlaşıldığından, bu tip bilimsel faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika