Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bingöl’de Hekimlere Eğitim

28 Aralık 2016 - 1.109 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Bingöl’de Hekimlere Eğitim
Bingöl’de Hekimlere Eğitim

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce, aile hekimleri ile toplum sağlığı merkezi sorumlu hekimlerine kuduz saha rehberi ve tüberküloz eğitimi verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Eğitim Salonunda Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler, Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Ercan Özyıldırım, Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Sinan Bozaba ve Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Medi Şahin tarafından aile hekimlerine ve toplum sağlığı merkezi sorumlu hekimlerine yönelik kuduz saha rehberi ve tüberküloz eğitimi verildi.

Halk Sağlığı Müdürü Söyiler, hekimlere yönelik düzenlenen eğitimleri önemsediklerini ve bu tür eğitimlerin düzenli olarak verilmeye devam edeceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nca 2001’de yayınlanan Kuduz Korunma ve Kontrol Yönergesi’nin yürürlükten kaldırıldığını aktaran Söyiler, şunları ifade etti:

“2014/30 No’lu genelge ile kuduz saha rehberi yayınlanmıştır. Sağlık kurum ve kuruluşlarında, kuduz vakaları, kuduz riskli temaslılara yaklaşım, kuduz profilaksi uygulamaları bundan sonra genelge ve eki kuduz saha rehberi doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda hekim arkadaşlarımıza yönelik gerekli eğitimleri veriyoruz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika