Dolar : Alış : 7.8080 / Satış : 7.8221
Euro : Alış : 9.4134 / Satış : 9.4304
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2418 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Tokat Gibi Cevap: 7 Seçim Kaybetmişsin Hala Tek Adamsın

08 Mart 2017 - 2.739 kez okunmuş
Ana Sayfa » Politika » Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Tokat Gibi Cevap: 7 Seçim Kaybetmişsin Hala Tek Adamsın
Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Tokat Gibi Cevap: 7 Seçim Kaybetmişsin Hala Tek Adamsın

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun tek adamlık sözlerine tokat gibi cevap verdi. Yıldırım, “7 seçim kaybetmişsin hala tek adamsın. Bir de tek adam dersi veriyorsun.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’in Kınık ilçesindeki Taksi Meydanı’ndan sağanak yağış altında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun tek adamlık sözlerine tokat gibi cevap vererek, “Bir de ne diyor, ‘Biz aslında Binali Bey için çalışıyoruz’ diyor. Bu ülke kazanacaksa Binali de feda olsun. Sen bırak da biraz da memleket için çalış. 7 seçim kaybetmişsin hala tek adamsın. Bir de tek adam dersi veriyorsun. İki adam olur mu, tabi ki tek adam olacak.” açıklamalarında bulundu.

Başbakan Yıldırım, “Biz İzmir büyüsün diyoruz, Hayırcılar buna da karşı çıkıyor. Şimdi size bir müjdem var. Madenciler Parkı’nı yaptık ancak bununla yetinecek değiliz. Kınık’a doğalgaz getirdik. Hayırlı olsun. 3 ay içinde müracaatınızı yapın, doğalgazınızı bağlatın. Burası bereketli toprakların olduğu tarım havzası. Onun için Kınık’ta bir organize sanayi merkezi kurmak için düğmeye bastık.” dedi.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Yeni Anayasa’yla birlikte iki başlılık sona erecek. Ülkede Başbakan-Cumhurbaşkanı kavgası olmayacak. Kılıçdaroğlu evvelsi gün bir laf etti. Burayı bir güzel dinleyin; bir radyo programında diyor ki, “Bu sistem değişirse, evet oyu çıkarsa, Başbakan bir partiden, Cumhurbaşkanı başka partiden olursa ne olacak? Ne kadar güzel söylemiş değil mi? Aslında bizim anlatmaya çalıştığımızı Allah söyletmiş. Biz diyoruz ki, Cumhurbaşkanı var Başbakan var. Bu sistem geçmişte sorun çıkardı. Ahmet Necdet Sezer ile Ecevit anayasa kitabı fırlatıldı, Türkiye yerle bir oldu. Onların sebep olduğu krizden dolayı tam 172 milyar borç ödüyoruz. Bize bıraktığı borçları daha yeni bitirdik. 172 milyar dolara neler yapılır. Türk Lirası olarak 638 milyar ediyor. 638 milyara 315 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılır. Siz gerisini hesap edin. Diyor ki, “Değişiklikte Başbakan Cumhurbaşkanı anlaşamazsa ne olacak?” Garibin belli ki, değişiklikten haberi yok. Halbuki bu değişiklik tam onun dediği bu problemi çözmek için yapılıyor. Bu sistemde Başbakan, Cumhurbaşkanlığı birleştiriliyor. Tek Cumhurbaşkanı oluyor ve onun yardımcısı oluyor. Ayrıca Başbakanlık kalkıyor, siz sandıkta Cumhurbaşkanını, Başkan Yardımcılarını, Bakanları seçiyorsunuz. Meclis’e bırakmıyorsunuz. Doğrudan ülkeyi kim yönetecekse ona karar veriyorsunuz. 5 yıl boyunca güzel hizmet ederse devam edecek ama iki seferden fazla yok.

SEN BIRAK BİNALİ BEY’İ MEMLEKET İÇİN ÇALIŞ KILIÇDAROĞLU

Kemal Kılıçdaroğlu ‘Biz aslında Binali Bey için çalışıyoruz, onun başbakanlığı gitmesin diye çalışıyoruz’. Yahu sen Binali Bey’i ne yapacaksın. Bu ülke için Binali Bey feda olsun. Sen bırak da memleket için çalış. 7 seçim üstüste kaybediyorsun. Siz bir tane Cumhurbaşkanı seçiyorsunuz. Şimdi Kınık’ın Türkcedid Mahallesi’nin iki tane muhtarı mı var? Bir tane var değil mi? Size bir muhtar yetiyor değil mi? Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, “Bir tane yetmez bir tane daha seçelim”. Onun hatırı için bir muhtar daha mı seçelim? Biz çift başlılığı ortadan kaldırıyoruz. Bir koltukta iki kişi oturmaz. Bir uçakta iki tane pilot olmaz, bir gemide iki kaptan olmaz diyorlar. Geminin büyüklüğüne göre birçok kaptan olur. Ama onların hepsinin başında bir süvari var. O hepsine görev verir. Uçakta iki koltuk var. Biri solda, biri solda. Soldaki baş pilottur, sağdaki onun yardımcısıdır. Başbakanlık görevi bende. Ama benim 5 tane yardımcım var. Cumhurbaşkanının da hükümet başkanı olarak seçildiğinde yardımcıları, bakanları olacak. Onun ihtiyacı olan herkes yanında çalışacak. Bu kadar açık, net konuda bile milletin kafasını karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne yaparsanız yapın, bu millet kararını verdi.

BORSA SON 25 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ÇIKTI

Dünyada bir kriz var. Ekonomik kriz var. Bundan Türkiye de nasibini aldı. Ama hemen Kasım ayında bu kriz başlayınca ne dedik; biz bu krizin üstesinden geleceğiz. Hiç ama hiç bir şekilde endişe etmeyin… Hemen tedbirlerimizi aldık, işimizi sağlama aldık ve Allah’a şükür şimdi borsa Türkiye’de son 25 ayın en yüksek düzeyine ulaştı. Son iki ayda Türkiye’ye 1 milyar doların üzerinde net kaynak girdi. Bu iş istikrarla, güvenle, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşlarıyla olur. Millete kriz hikayeleri anlattılar. Korku pompaladılar ama hiçbiri bir işe yaramadı. Türkiye’nin en büyük istihdam seferberliğini başlattık. 2 milyon kardeşimize 2017 yılı içerisinde iş bulacağız, ekmek kapısı bulacağız. Bunun için kolları sıvadık. Daha 2 ay içerisinde 232 bin vatandaşımız iş güç sahibi oldu. İnşallah yıl içerisinde her tarafta iş alanları açılacak, yatırımlar artacak, cazibe programlarını ilan ettiğimiz Doğu ve Güneydoğu’daki illerimizde yatırımlar birbiri arkasından gelecek ve oradaki vatandaşlarımız artık buralara göç etmeyecek. Hayatını orada kazanacak, geleceğini orada arayacak.

HAYIR HAYIR DERLER AMA EN ÖNCE KENDİLERİ GEÇERLER

Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz, hayır diyorlar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapıyoruz hayır diyorlar. Osmangazi Köprüsü’nü yapıyoruz, Marmaray’ı yapıyoruz, Avrasya Tüneli’ni yapıyoruz, Konak Tüneli’ni yapıyoruz onlara da hayır dediler. Ama bitince en önce onlar geçtiler. Bunların huyu böyle. Bittikten sonra bakarsın kimseye sıra vermezler. Güzel şeyler evet demeyle başlar. Hayırdan hayır gelmez. Hayır soğuktur. Evlenirken ne diyorsunuz, evet. Hadi yemeğe gidelim, gezmeye gidelim ne diyorsunuz, evet diyorsunuz. Güzel işler hep evetle başlar. 16 Nisan’da memleket için, aydınlık yarınların başlayacağı gündür. 18 Mart’ta Allah’ın izniyle Çanakkale’de ecdadımızın yedi düvele mum tutturduğu, Çanakkale Geçilemez dendiği o boğaza dünyanın en uzun köprüsünün temelini atıyoruz. İşte hizmet, işte millet.

İZMİR ADNAN MENDERES’İN PARTİSİNİ KURDUĞU ŞEHİR

İzmir ilklerin şehri. İzmir mert, yiğit, çatal yürekli efelerin şehri. Vatan savunması için ilk kurşunun atıldığı şehir İzmir. Kurtuluş Savaşı’nın zaferle noktalandığı şehir de İzmir. İlk İktisat Kongresi’nin toplandığı, Türkiye’nin ekonomisinin kararlarının alındığı şehrin adı da İzmir. Demokrat Parti, çok partili hayatın başlangıcı olan Adnan Menderes’in Demokrat Partisi’nin de kurulduğu şehir İzmir. İzmir demokrasinin merkezi, geleceğin merkezi. İzmir ilk uluslararası fuarı açan şehir. İlk futbol maçının yapıldığı şehrin adı da İzmir. İlk Türkiye Kupası’nın Anadolu takımı olarak Altay’ın ilk kupayı aldığı şehrin adı da İzmir. Evelallah İzmir 16 Nisan’da bir ilki daha başaracak, sandıkları evet oylarıyla dolduracak. İzmir farkını bütün Türkiye’ye gösterecek.

16 NİSAN KADINLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN ZAFERİ OLACAK

Bu anayasa artık Türkiye’ye kafi gelmiyor. Bu anayasa bu bedene uymuyor. Hanımefendiler bugün sizin gününüz. 8 Mart Kadınlar Günü’nüzü tebrik ediyorum. Kadınlarımız bazen anamız, bazen bacımız, bazen evladımız, bazen büyük annemiz. Ama kadınlarımız ilk dünyaya gözümüzü açtığımız, onların kucaklarında açtığımız kadınlarımız. Kadınlarımız toplumun çimentosudur. Sizler 15 Temmuz’da sevgili hanımefendiler Cumhurbaşkanımız meydanlara davet ettiğinde bu alçak FETÖ örgütüne karşı ülkeyi savunmak, demokrasiyi kurtarmak, ayyıldızlı bayrağı göklerden indirmemek için meydanlara ilk koşan sizlerdiniz. O gün meydanlardaki bütün insanların yarısı kadınlardan oluştu. Onun için sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlere çok güveniyoruz. 16 Nisan sizin zaferiniz olacak. Buna yürekten inanıyorum değerli hanımlar. Gençlerimizi tabii ki ihmal etmiyoruz. Bu anayasa değişikliği en önemli imkanı size getiriyor. 25-18 yaş arasında 8 milyon genç kardeşimize siyasetin kapılarını açıyor. Ana muhalefet buna neden karşı çıkar anlamıyorum. Gençlerin siyasete girmesini kıskanıyor musunuz? Gençler siyasete gelecek, rekabet artacak, siyasete hareket gelecek.

14 YILDIR 2002 KRİZİNİN FATURASINI ÖDÜYORUZ

Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan fanidir gelip geçer, bu değişiklik Erdoğan için değil her doğan içindir. Bugün bu anayasa miadını doldurdu. Bu sistemin istikrar getirmediğini görüyoruz. İki başlı sistem varolduğu müddetçe Türkiye’nin korkuları önümüzdeki dönem de devam edecek. Yine krizler olacak, kazanımlarımız tekrar yok olacak. Ülkenin siyaseti, huzuru, birliği, beraberliği yara alacak. Biz Türkiye’nin kazanımlarının geldiği noktadan geri gitmesini istemiyoruz. 2001 krizini hatırlayın. Ecevit ve Ahmet Necdet Sezer. Anayasa kitapçığı fırlatıldı olan oldu. Türkiye bir gecede fakirleşti. 14 senedir borç ödüyoruz. Bıraktıkları bu krizin faturasını ödüyoruz. Hepsini bitirdik Allah’a şükür. Üstüne üstlük de büyük projeleri de gerçekleştirdik.

KINIK’A ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ VE TARIM MERKEZİ GELİYOR

Biz İzmir büyüsün diyoruz, Hayırcılar buna da karşı çıkıyor. Şimdi size bir müjdem var. Madenciler Parkı’nı yaptık ancak bununla yetinecek değiliz. Kınık’a doğalgaz getirdik. Hayırlı olsun. 3 ay içinde müracaatınızı yapın, doğalgazınızı bağlatın. Burası bereketli toprakların olduğu tarım havzası. Onun için Kınık’ta bir organize sanayi merkezi kurmak için düğmeye bastık. Bir de tarım organize merkezi kuracağız. Ayrıca Kınık’a Bakırçay Üniversitesi’ne bağlı bir ziraat fakültesi de yakışır. Bunu da gerçekleştireceğiz inşallah. Ayrıca Aliağa’ya kadar izbanı getirdik. Şimdi Bergama’ya uzatıyoruz. Bergama’ya kadar gelip, Kınık’a uzatılmaz mı? Bergama’dan sonra bir bağlantı da Kınık’a yapacağız.

RAHMETLİ ADNAN MENDERES’İN KÖPRÜSÜNÜ YENİLEDİK

Halı sahalar, açık spor tesisleri, bölünmüş yollar. Rahmetli Menderes’in 60 yıllık köprüsünün yeniledik. 7 köyümüz mağdurdu. Büyükşehir belediyesinin yapması gereken işler vardı, yapmadı. Hemen harekete geçtik yeni bir köprü oraya kazandırdık. Bizden önce hiç devlet hastanesi olmayan Kınık’a hastane yapıyor muyuz? 276 konutu inşa ediyor muyuz? İzmir ister biz yaparız. Onlar konuşur AK Parti yapar.

İNŞALLAH EVET ÇIKACAK VE TERÖR ÖRGÜTLERİ BİTECEK

PKK, FETÖ, DEAŞ hep bir olmuş diyorlar ki, eğer evet çıkarsa biz biteriz. İnşallah evet çıkacak, terör örgütleri bitecek. Milletin başının belası olmaktan bunları defedeceğiz. Kardeşliğimizi bozan, birliğimize beraberliğimize zarar veren bu alçakları, bu mikropları bu ülkenin sınırından söküp atacağız. Türkiye’nin geleceği burada. Bu bayrak inmez, bu ezanlar dinmez. Türkiye emin adımlala büyük Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine kararlıkla çıkacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika