Dolar : Alış : 7.3029 / Satış : 7.3160
Euro : Alış : 8.8059 / Satış : 8.8217
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2519 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Meclis’te Olup Olmayacağımıza Halk Karar Verecek

08 Kasım 2016 - 1.299 kez okunmuş
Ana Sayfa » Politika » HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Meclis’te Olup Olmayacağımıza Halk Karar Verecek
HDP’den Kılıçdaroğlu’na: Meclis’te Olup Olmayacağımıza Halk Karar Verecek

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Meclis’teki faaliyetlerini durdurma kararı sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendilerine sağduyu çağrısı yapmasına sert sözlerle yanıt verdi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, kendilerine sağduyu çağrısında bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na çok sert sözlerle cevap verdi. Vekillerinin tutuklamalarıyla ilgili konuşan Bilgen, “Vekil olmak için takla atmıyoruz. Meclis’te olup olmayacağımıza halk karar verecek. Bize sağduyu çağrısı yapanlar! Eşbaşkanlarımız, vekillerimiz tutuklanırken hiçbir şey olmamış gibi mi davranalım? Halk tepkisini nasıl ifade etmek isterse öyle eder.” dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında sert mesajlar verdi:

“Bakan diyor ki, “Bu partiye yönelik özel husumetimiz yok.” O zaman, genel merkezimize uyguladığınız ambargonun anlamı nedir? MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz genel merkezimize giremiyor. Şaka mı yapıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz?

“HALK KARAR VERECEK”

Halk seçtiği milletvekilinin ve parti genel merkezinin durumuna bakarak Meclis’te siyaset yapıp yapmayacağına karar verecek. Kimse bizi diğer partilerle karıştırmasın. Bizler milletvekili olmak için takla atanlardan değiliz. Biz bir oyunun figüranı asla olmadık, olmayacağız. Burada demokrasi varmış gibi gösterilmesini izin vermeyeceğiz. Milletvekilleri partilerine giremiyor, sokakta hakarete uğruyorsa bu hem tüm partileri, hem TBMM Başkanı’nı ilgilendirir.

“EVET OYUNA SİZİ KİM İKNA ETTİ?”

Kılıçdaroğlu’na soruyoruz, dokunulmazlık düzenlemesi Anayasa’ya aykırı olmasına rağmen evet oyuna sizi kim, nasıl ikna etti?

“KORKMUYORUZ”

Bizim yargılanmayla ilgili hiçbir kaygımız yok. Ne ifade vermekten, ne de cezaevine girmekten korkmuyoruz. Bize sağduyu çağrısı yapanlar! Eşbaşkanlarımız, vekillerimiz tutuklanırken hiçbir şey olmamış gibi mi davranalım? Halk geleceğini nasıl savunmak istiyorsa, öyle yapacak. Halk tepkisini nasıl ifade etmek isterse öyle eder. İnsanlar her gece “Bugün de bir KHK çıktı mı” kaygısı yaşarken, milletvekillerinin kendi durumlarını düşünmesi ayıptır. Muhalefet olmazsa düzenlemeler hızla geçer diyenler, Bu Meclis’i noter gibi görenlerdir. Şimdiye kadar hiç Meclis’e gelmeyen kendi vekillerine uygulamadıklarını bize uygulamayı düşünüyorlarsa kendileri bilirler.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika