Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2402 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AB Bakanı Çelik: AP’nin Türkiye Kararını Yok Hükmünde Sayıyoruz

24 Kasım 2016 - 750 kez okunmuş
Ana Sayfa » Politika » AB Bakanı Çelik: AP’nin Türkiye Kararını Yok Hükmünde Sayıyoruz
AB Bakanı Çelik: AP’nin Türkiye Kararını Yok Hükmünde Sayıyoruz

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Bize mesaj vermek isteyenler, bu parlamento kararıyla verdikleri mesajın Kapıkule Sınır Kapısı’ndan içeri girmeyeceğini bilsinler” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana’da yaptığı basın toplantısında Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye’nin üyelik müzakere sürecinin dondurulmasıyla ilgili tavsiye kararını değerlendirerek, “Bize mesaj vermek isteyenler, bu parlamento kararıyla verdikleri mesajın Kapıkule Sınır Kapısı’ndan içeri girmeyeceğini bilsinler. Bu mesaj, hiçbir şekilde kulak vereceğimiz bir mesaj değil.” ifadesini kulllandı.

“TARİHE ÇOK KÖTÜ GEÇECEK BİR TASARIYA İMZA ATTILAR”

Çelik, “Darbeye karşı demokratik direniş göstermiş bir ülkede, hukuk devleti, demokrasi gibi konularda nasıl işbirliği yapacakları şeklinde bir değerlendirme yapmaları gerekirdi. Bunun yerine, maalesef tarihe çok kötü geçecek bir tasarıya imza atma kararı verdiler.” değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa Parlamentosu, Türkiye’nin Avrupa Birliği ile sürdürdüğü müzakerelerin geçici süreliğine dondurulmasını tavsiye eden ve hukuki bağlayıcılığı olmayan bir tasarıyı kabul etmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika