Dolar : Alış : 7.5344 / Satış : 7.5480
Euro : Alış : 8.9295 / Satış : 8.9456
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul25°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2375 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu Elbiseler, Çocukları Masal Dünyasında Yolculuğa Çıkarıyor

02 Ağustos 2016 - 681 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kadın » Bu Elbiseler, Çocukları Masal Dünyasında Yolculuğa Çıkarıyor
Bu Elbiseler, Çocukları Masal Dünyasında Yolculuğa Çıkarıyor

İstanbul Kids Fashion, 27-30 Temmuz tarihleri arasında, CNR Expo Center’da, ‘Hikâyeden Elbiseler’ ile çocukları masal dünyasında yolculuğa çıkardı.
Sisimama’ın ‘Hikayeden Elbiseler’i de bu anlamda fuarın fuaye alanına renk kattı ve çocukların yaratıcılığını teşvik edecek bir çalışma olarak öne çıktı. Çocuk gelişiminde hikayelerin önemine dikkat çeken bu konsept tasarımlar, çocukları okumaya teşvik etmekle kalmıyor, ebeveynleri hikaye anlatmaya da yöneltiyor.
Her birinin farklı hikâyeleri olan elbiseler, çocukları düş dünyasında yolculuğa çıkaracak müthiş öykülerinin yanında, rahat kullanımı ve yüzde yüz pamuk kumaştan üretilmesi nedeni ile de çocukların sağlığını gözetiyor. Ayıca, tümü pamuk vual kumaşlarla astarlanan elbiseler, dikiş, tela gibi rahatsız edebilecek unsurların yanında polyester, naylon gibi sentetik kumaşlar barındırmadığından ve kullanıldığı süre boyunca vücuda nefes aldırdığından çocuklar için ekstra güvenli.

Çocukların yetişkinlerden farklı olarak her şeyi bir oyun olarak gördüklerini söyleyen ‘Hikâyeden Elbiseler’in tasarımcısı blogger Serra Akkaya, “Hikâyeden elbiselerle çocuklar kadar annelere de aslında her şeyin bir hikâyesi olabileceğini, her resimden, her olaydan bir hikâye çıkarılabileceğini hatırlatmak istedik. Anneler elbiselerin hikâyelerini çocuklara okuduklarında giydikleri elbise çocuklara daha anlamlı gelecek ve hikâyenin içinde olmak isteyecekler. Bu hem anne hem çocuk için bir fırsat aslında.” dedi

Anneleri ileri de başka hikâyeler uydurup çocuklarını hayal kurmaya, hikâyeler bulmaya yönlendiren bu elbiseler böylelikle çocukların hayal güçlerinin gelişmesine de katkıda bulunuyor.

BİLGİ YARIŞMASI OYUNU, ÜYE OLMADAN HEMEN BAŞLA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika