Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Trump’tan 700 Milyar Dolarlık Rekor Silahlanma Emri

20 Aralık 2017 - 866 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Trump’tan 700 Milyar Dolarlık Rekor Silahlanma Emri
Trump’tan 700 Milyar Dolarlık Rekor Silahlanma Emri

ABD Başkanı Trump, “Güç aracılığıyla barış” sloganı çerçevesinde “2018 yılında silah harcamaları 700 milyar dolara çıkarılsın.” emri verdi.
ABD Başkanı Donald Trump, 2018 yılındaki silah harcamalarını 700 milyar doları çıkarılması “emrini verdi.” 2017’de 587 milyar dolar olan askeri harcamalar Trump’ın yeni güvenlik stratejisiyle yüzde 19.5 artmış oldu.

700 MİLYAR DOLARLIK REKOR SİLAHLANMA EMRİ

Trump kendinden önceki başkanlardan farklı olarak “nükleer olmayan stratejik saldırılar” karşısında nükleer silahların daha geniş kapsamda kullanılabileceğine işaret etti.

ABD’nin yeni güvenlik stratejisini açıklayan Trump “Güç aracılığıyla barış” sloganı çerçevesinde 2018 yılında 700 milyar dolarlık rekor seviyede askeri harcama yapılmasını emrettiğini de söyledi.

“RAKİPSİZ BİR GÜCÜN EN KESİN SAVUNMA OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

“Zayıflığı ihtilafa giden en kolay yol olarak görüyoruz, bu yüzden de rakipsiz bir gücün en kesin savunma olacağını düşünüyoruz” diyen Trump’ın açıkladığı yeni güvenlik stratejisi belgesinde “Nükleer gücün tüm ihtilafları engelleyemeyeceği, fakat nükleer saldırıları, nükleer olmayan stratejik saldırıları ve geniş ölçekli geleneksel saldırıları engellemek için ön şart” deniliyor.

Nükleer olmayan stratejik saldırılar ABD’nin nükleer silahları savunma amaçlı kullanabileceğini söylediği yeni bir tehdit kategorisi ve uzmanlarca bu durum önümüzdeki haftalarda ABD’nin nükleer silahlar konusundaki tutumunu düzenleyen Nuclear Posture Review’da bazı değişikliklerin habercisi olabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika