Dolar : Alış : 7.8179 / Satış : 7.8320
Euro : Alış : 9.2677 / Satış : 9.2844
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2391 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel Gözaltına Alındı

13 Ocak 2020 - 290 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel Gözaltına Alındı
Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel Gözaltına Alındı

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, bu sabah İstanbul’daki evinden hakkında yürütülen terör soruşturması sebebiyle Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Tezel’in 4 günlük gözaltı süresi olduğu öğrenildi.

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel gözaltına alındı
HABERİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Tezel, gözaltına alınışını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Gözaltına alınıyorum sebebini bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

GÖZALTINA ALINMA NEDENİ BELLİ OLDU
Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel’in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı bilgisi edinildi.

ALİ TEZEL KİMDİR?
Ali Tezel, 10 Eylül 1966 tarihinde İzmir-Ödemiş’te dünyaya geldi. İlkokulu Ödemiş’te, ortaokulunu İzmir Buca Lisesi Ortaokulu’nda devlet parasız yatılı olarak, liseyi ise yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu ve 1985 yılında mezun oldu. Sonrasında Nevşehir’de sağlık memuru olarak göreve başladı.1987 yılında Ankara Numune Hatanesine tayin oldu ve 1987-1989 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etti.

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993 yılında, 4 yılda tamamlamıştır. 1995 yılında ÖSYM’nin hazırladığı merkezi sınav sonrasında SSK Sigorta Müfettiş Yardımısı sınavına girdi,kazandı ve SSK’da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı.

Sigorta Müfettişliğine 1998 yılında atandı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak görev aldı. 2004 yılında göreve başlayan Ali Tezel 2007 yılında görevden alındı. Görevden alınmadan önce Grup Başkanlığı yapıyordu.

Akşam Gazetesinde “Çalışma Hayatı” ile Sosyal Güvenlik Köşesi’ni yazdı. 2003 ve 2004 yıllarında SKYTURK TV’de Çalışma Hayatı Programının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2005 ve 2006 yıllarında Kanaltürk Televizyonunda “Ali Tezel’le Çalışma Hayatı” programını hazırladı ve sundu. 2007 ve 2008 yıllarında ise Samanyolu Haber (SHaber)’ de “Ali Tezel’le İşimiz Var” programını hazırlayıp canlı olarak sundu. 2008 ve 2009 yıllarında NTV’de Çalışma Hayatı programını hazırlayıp canlı olarak sundu.

Ali Tezel, HABERTÜRK Gazetesinde haftada beş gün tam sayfa Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yaptı ve okurlardan gelen sorulara cevap, sorunlara çözüm getirici yazılar yazdı ve yazı dizileri hazırladı. Aralık 2014 ayında Habertürk gazetesindeki işine son verildi.

Halen, Millet Gazetesinde her gün Çalışma Hayatı ile ilgili yorumlar, değerlendirmeler yapmakta ve okurlardan gelen sorulara cevap, sorunlara çözüm getirici yazılar yazmakta ve yazı dizileri hazırlamaktadır. Öte yandan Ulusal Kanal’da cumartesi günleri 11 ile 12 arasında, Bugün TV’de Pazar akşamları, ve Uzay TV’de haftada bir gün ALİ TEZEL’E SORALIM Programlarında izleyicilerden gelen soruları yanıtlamaktadır. Ayrıca, İstanbul Taksim’de bulunan özel bürosunda ücreti karşılığında sorulara cevap ve sorunlara çözüm sunmaktadır.

Kitapları:

1998 – Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-Kur Yasası

2000 – Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları

2009 – Sosyal Güvenlik Reformu “2009” Yorum ve Açıklaması

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika