Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2463 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Reçete Yazmadığı İçin Darp Edilen Doktorun Görüntüleri Ortaya Çıktı

18 Ocak 2018 - 984 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Reçete Yazmadığı İçin Darp Edilen Doktorun Görüntüleri Ortaya Çıktı
Reçete Yazmadığı İçin Darp Edilen Doktorun Görüntüleri Ortaya Çıktı

İzmir’de Aile Sağlığı Merkezindeki doktor, antibiyotik almak için gelen hastaya reçete yazmayınca hasta yakını tarafından darp edildi. Olay anıyla ilgili görüntüler ortaya çıktı.

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görevli doktorun, bir hasta yakını tarafından darbedilmesine ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

TABİP ODASI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Avukat olan bir kişinin yakınına antibiyotik yazılmadığı gerekçesiyle ASM’ye gelerek burada görevli hekimi darbetmesiyle ilgili İzmir Tabip Odası ve sivil toplum kuruluşlarından üyeler, merkez önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Merkezin Sorumlu Hekimi Mithat Kara, yaptığı konuşmada, iki gün önce gelen bir kadının, hastası olmadığı halde Dr. Bülent Öner’den acil antibiyotik reçetesi düzenlemesini istediğini aktardı.
‘ÖLÜM TEHDİTLERİ SAVURUP TEKME ATTI’

Dr. Öner’in antibiyotik yazmadığı hastayı kendi doktoruna yönlendirdiğini anlatan Kara, “Ertesi gün hastanın avukat olan ağabeyi gelip doktor arkadaşımızın odasına daldı, hakaret etti, ölüm tehditleri savurdu ve tekme attı.” dedi.
Kara, sağlık personelinin araya girmesi sonucu hasta yakınının uzaklaştırıldığını dile getirerek, şikayetçi oldukları saldırganın henüz ifade vermediğini savundu.
SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ OLACAK

Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Yıldıray Çığırgil, sağlık personeline yönelik saldırıyı kınadıklarını, olayın adli boyutunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

DOKTOR ŞİDDETİNE BİR SON VERİLSİN

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası adına açıklama yapan Derya Aydın Mengücük de sağlıkta şiddetin sona ermesini istediklerini belirterek, “Maruz kaldığımız şiddetin nedeni çoğunlukla mesleğimizi tıbbi ve bilimsel standartlarda yapma isteğimiz ve kararlılığımızdır. Bu taleplerin çoğu yasalara da aykırıdır.” dedi.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akça ve Genel Sağlık İş İzmir Şubesi Başkanı Alper Zorbalar’ın da olayı kınadığı açıklamanın ardından Dr. Bülent Öner’e aile hekimleri adına çiçek takdim edildi.
OLAY ANININ KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan hekimin darbedilmesine ilişkin bir sağlık görevlisinin olay anında çektiği cep telefonu görüntüleri de basınla paylaşıldı.

Görüntülerde muayene odasındaki paravanın arkasında bulunan doktora hakaret ederek tekme attığı görülen şahsın, kendisini uzaklaştırmaya çalışan sağlık görevlilerinin de üzerine yürüdüğü gözleniyor.
SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Karşıyaka’da aile sağlığı merkezinde görevli bir hekimin, sonradan avukat olduğu öğrenilen bir şahıs tarafından yakınına antibiyotik yazılmadığı gerekçesiyle darbedildiği, olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika