Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2404 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Koronavirüs Salgınından Sonra Yapılan Ankete Göre, Erdoğan’a Destek Son 2 Ayda Artış Gösterdi

16 Nisan 2020 - 131 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Koronavirüs Salgınından Sonra Yapılan Ankete Göre, Erdoğan’a Destek Son 2 Ayda Artış Gösterdi
Koronavirüs Salgınından Sonra Yapılan Ankete Göre, Erdoğan’a Destek Son 2 Ayda Artış Gösterdi

Koronavirüsün politikaya etkisi üzerine bir araştırma gerçekleştiren Metropoll araştırma şirketi, “Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusuna yanıt aradı. Katılımcıların %55.8’i Erdoğan’ı desteklediğini belirtti. Bu soruya “Evet” yanıtı verenlerin oranı 2 ay öncesine kadar %41’di.

Çin’in Vuhan kentinden başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde tespit edildi. O günden bu güne geçen 1 ayı aşkın sürede Türkiye çok yoğun bir gündeme maruz kaldı. Kamuoyu, Türkiye’nin koronavirüs tedbirlerinin yeterli olup olmadığı yönünde iki zıt kutba ayrıldı.Metropoll Araştırma Şirketi ise konuyla ilgili bir araştırma yaptı ve salgının başladığı günden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a siyasi desteğin arttığı sonucuna ulaştı.
Herkes koronavirüse kilitlenmişken gelen son ankette Erdoğan detayı! İbre tersine döndü
SİYASİ PARTİLERE GÖRE ERDOĞAN’A VERİLEN DESTEKAraştırma şirketi, farklı siyasi partilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan desteği de araştırdı. AK Partililerin desteği %86.1’den %92.6’ya çıktı. MHP’lilerin de şubat ayındaki %60.9 olan desteğinin martta %73.3’e yükselmesinin yanı sıra muhalefet partilerinde de artış olduğu gözlendi.CHP’LİLERİN DESTEĞİNDE YÜKSELİŞŞubat ayında CHP’lilerin yüzde 4.3’ü desteklerken, koronavirüsle birlikte bu oran mart ayında 19.6’ya yükseldi. Yine şubat ayında İYİ Partililerin yüzde 9.7’si desteklerken, mart ayıyla birlikte bu oran 23.8’e çıktı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika