Dolar : Alış : 7.6251 / Satış : 7.6389
Euro : Alış : 8.9553 / Satış : 8.9714
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul26°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2375 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Katliamdan Kaçarak Bangladeş’e Sığınan Müslümanların Sayısı 436 Bine Ulaştı

27 Eylül 2017 - 892 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Katliamdan Kaçarak Bangladeş’e Sığınan Müslümanların Sayısı 436 Bine Ulaştı
Katliamdan Kaçarak Bangladeş’e Sığınan Müslümanların Sayısı 436 Bine Ulaştı

Myanmar’da katliamdan kaçarak Bangladeş’e sığınan Müslümanların sayısının 436 bine dayandığını açıklayan Dışişleri Bakanlığı, krizin sonlandırılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Bangladeş’e sığınan Müslüman mültecilerin sayısının 436 bin kişiye ulaştığı belirtildi.
”KRİZİN SONA ERDİRİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle; “Myanmar’da Rakhayn Eyaleti’nin kuzeyinde 25 Ağustos gecesi meydana gelen saldırıların üzerinden bir ay geçmiştir. Bu süre içinde, Bangladeş’e sığınan Müslüman mültecilerin sayısı 436 bin kişiye ulaşmıştır. Myanmar içinde yerlerinden edilmiş kişiler ile hayatını kaybedenlere ilişkin verilere halen ulaşılamamaktadır. Ülkemizin, insani krizin sona erdirilmesine yönelik olarak krizin ilk gününden itibaren yoğun bir şekilde sürdürdüğü girişimleri devam etmektedir.”

AFAD VE TİKA’NIN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Arakanlı Müslümanlara her türlü yardımın kesintisiz ulaştırıldığını belirten Dışişleri Bakanlığı, ”Girişimlerimiz neticesinde, bölgedeki çatışmaların sona erdirilmesi, bölgeye kesintisiz insani erişim sağlanması, Bangladeş’e sığınan ve Myanmar içinde yerlerinden edilmiş kişilerin güvenli şekilde geri dönüşlerinin sağlanması ve soruna uzun vadeli bir çözüm bulunması konusunda uluslararası toplum nezdinde geniş tabanlı mutabakat sağlanmış olması olumlu bir gelişmedir. Gerek Myanmar’da gerek Bangladeş’te bulunan Arakanlı Müslümanlara insani yardım ulaştırılması ve kamplardaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Kızılay, AFAD, TİKA çalışmalarını sürdürmektedir. Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ’ın önümüzdeki günlerde Bangladeş’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde incelemesi öngörülmektedir.” açıklamasında bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika