Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FETÖ’cü Amiralin, Vatandaşı İnfaz Ettiği Anın Görüntüsü Çıktı

07 Aralık 2016 - 1.354 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » FETÖ’cü Amiralin, Vatandaşı İnfaz Ettiği Anın Görüntüsü Çıktı
FETÖ’cü Amiralin, Vatandaşı İnfaz Ettiği Anın Görüntüsü Çıktı

15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargahı’nda vatandaşları şehit eden FETÖ’cülerin başında Tuğamiral Sinan Sürer’in olduğu tespit edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturmaları yürütürken, kalkışma sırasında şehit düşen demokrasi kahramanlarına dair detaylı bir rapor hazırladı.

Savcılık elde edilen bilgiler doğrultusunda hazırladığı raporda, demokrasi kahramanlarının ölüm gerekçesi, nerede şehit düştükleri ve otopsi bilgilerine yer verdi.

Kalkışma sırasında vurularak öldürülen FETÖ’cü askerler için ‘darbeci’ ifadesinin kullanıldığı dosyada, vatandaşları şehit edenlerin kimlikleri de tek tek ortaya çıkarılıyor. Listeye göre o isimlerden biri, Genelkurmay Başkanlığı’nda görevli FETÖ’cü subaylardan Tuğamiral Sinan Sürer.

KURŞUN ONUN SİLAHINDAN ÇIKTI

Darbe gecesi özel otomobilini zırhlı araçların geçişini engellemek için Genelkurmay yakınlarında yola park eden ve Karargah’a giderek FETÖ’cülere engel olmak isteyen vatandaşlara içeriden ateş açılmıştı. O kurşunlardan bir kısmının FETÖ’cü Tuğamiral Sinan Sürer’in silahından çıktığı belirlendi. Savcılık, kalkışma gecesine kadar Genelkurmay 1. İstihbarat Analiz Değerlendirme Başkanı olarak görev yapan Tuğamiral Sürer’i görüntülerden tespit etti.

SİVİLLERE ATEŞ EDİYOR

Vatandaşların darbecilere karşı Genelkurmay’a akın ettiği sırada Karargah binasında elinde silahla görülen Sürer sivillere ateş ediyor. Darbeciler burada şehit ettikleri vatandaşları ise sürükleyerek dışarı çıkarıyor.

Karargah’ta FETÖ’cüler tarafından vurulanlardan şehit Yusuf Çelik’in bedeninden çıkan kurşunu da Sürer’in ateşlediği öğrenildi. Cuntacıların silahından çıkan diğer mermilerin kriminal incelemesi ise devam ediyor.

EN FAZLA ŞEHİT ORADA

Demokrasi kahramanlarının nerelerde şehit oldukları da belirlendi. Sivil şehit sayısının en çok olduğu noktanın, kalkışmanın merkezlerinden biri olan Genelkurmay Başkanlığı olduğu, bunu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin takip ettiği anlaşıldı. Buna göre, Genelkurmay’da 33, Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde 28, Emniyet Müdürlüğü’nde 9 kişinin şehit olduğu ifade edilirken, Jandarma Genel Komutanlığı, Akıncı Üssü, TBMM, TOBB, AK Parti Genel Merkezi yakını gibi noktalarda da şehitlerin bulunduğu vurgulandı.

İsminin karşısında ‘darbeci’ ifadesi bulunan kişilerin ise Genelkurmay Başkanlığı, Akıncı Üssü, Jandarma Genel Komutanlığı’nda öldürüldüğü kaydedildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika