Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2463 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan, Bozkurt İşareti Yaptı; Ülkücüleri Mest Eden Cümleler Kurdu

21 Şubat 2017 - 2.569 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Başbakan, Bozkurt İşareti Yaptı; Ülkücüleri Mest Eden Cümleler Kurdu
Başbakan, Bozkurt İşareti Yaptı; Ülkücüleri Mest Eden Cümleler Kurdu

Başbakan Yıldırım, grup toplantısında salondaki bir grup ziyaretçiye bozkurt işareti yaparak, seslendi: Ülkücü kardeşlerim, ‘Önce memleketim, önce milletim’ dediler Nasıl unuturuz.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM’de düzenlenen grup toplantısındaki konuşması sırasında, salondaki bir grup ziyaretçiye bozkurt işareti yaparak, seslendi. Yıldırım, “Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim, ‘Önce memleketim, önce milletim’ dediler ve birlikte yola çıktık. Nasıl unuturuz?” dedi.

“BİZİM KAPIMIZI ÇALAN TEHDİT SIRTINI SIVAZLAYANLARIN DA KAPISINI ZORLAYACAK”

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin Meclis’teki grup toplantısında hitap etti. Bazı ülkelerden, son dönemde, terörü destekleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseldiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, “İsmi ne olursa olsun, bütün terör örgütlerinin hedefi insandır. Bugün bizim kapımızı çalan tehdit unutulmasın ki yarın bunların sırtını sıvazlayanların da kapısını zorlayacaktır. Son dönemde, bazı ülkelerden terörü ve şiddeti desteleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseliyor. İsrail Meclisi’nin ezan kısıtlaması Avrupa’da yükselen İslam karşıtı söylemler çok ama çok tehlikeli bir gelişmedir” diye konuştu.

“REJİMİN ADI BELLİ, CUMHURİYET”

‘Rejim değişikliği’ tartışmalarına da değinen Yıldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonuyla muasır medeniyetler seviyesini yakalamaya çalışıyoruz. Milletin adamları merhum Özal’ın, merhum Türkeş’in, merhum Yazıcıoğlu’nun, merhum Menderes’in, merhum Erbakan’ın özlem duyduğu, gerçekleştiremediği cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hayata geçiyoruz. Rejim meselesi, diyerek meydanlarda konuşacaklar, kendilerini boşa yormasın. Rejimin adı belli, cumhuriyet. Milletiyle, üniter yapısıyla, bölünmez, bir ve beraber cumhuriyet. Biz, iki başlı yönetim biçimini değiştirerek, güçlü meclis yapısıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getiriyoruz”

“SİYASET ANLAYIŞIMIZDA HİZMET EDERKEN SEÇMEN AYRIMI YAPMAK YOK”

Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti: “Bir de tutturmuşlar ‘Efendim, cumhurbaşkanı partili olur mu?’. Olur, bal gibi olur. Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olmadan önce hem AK Parti’nin genel başkanıydı hem de başbakandı. Başbakan olarak Türkiye’yi kim imar etti yeni baştan? Erdoğan ve arkadaşları. Millete hizmetlerden faydalanırken, partisi mi soruldu? Bizim siyaset anlayışımızda hizmet ederken, seçmen ayrımı yapmak asla yoktur. Bizim için geçerli tek kural, hizmette siyasetolmaz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi meşru yönetim erkleri arasındaki koalisyonu güçlendiriyor” diye konuştu.BAŞBAKAN’DAN BOZKURT İŞARETİ

Başbakan Yıldırım, konuşması sırasında bir ara, bozkurt işareti yaparak, grup toplantısının yapıldığı salondaki ziyaretçilere seslendi. Yıldırım, “Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim, ‘Önce memleketim, önce milletim’ dediler ve birlikte yola çıktık. Nasıl unuturuz?” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika