Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2402 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Alman Gazetesinden Tartışılacak İddia: Rusya, 100 Bin Askerle NATO’ya Karşı Saldırı Planlıyor!

21 Aralık 2017 - 882 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Alman Gazetesinden Tartışılacak İddia: Rusya, 100 Bin Askerle NATO’ya Karşı Saldırı Planlıyor!
Alman Gazetesinden Tartışılacak İddia: Rusya, 100 Bin Askerle NATO’ya Karşı Saldırı Planlıyor!

Alman Bild gazetesi, Rusya’nın eylül ayında gerçekleştirdiği 100 bin askerlik tatbikatla NATO ve Avrupa ülkelerine saldırı planladığını iddia etti.

Alman Bild gazetesi, Rusya’nın eylül ayında gerçekleştirdiği “Sapad 2017” tatbikatında terörle mücadeleden çok NATO ve Avrupa’ya karşı saldırı planını icra ettiğini ileri sürdü.

100 BİN ASKERLE TATBİKAT

Gazete, Batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Rusya’nın 100 bin askerle düzenlediği tatbikatın adının resmiyette “teröre karşı mücadele” olduğunu ancak tatbikatın daha çok NATO ve Avrupa ülkelerine karşı savaş planı olduğunu yazdı.

NATO’DAN YILDIRIM OPERASYONU

Tatbikattaki senaryoya göre, bir kaç gün içinde Baltık ülkelerinin alınması hedefleniyor. Ardından tatbikattaki simülasyonda, NATO üyesi Batı Avrupa ülkeleri ve özellikle Almanya, Hollanda, Polonya, Norveç, Finlandiya ve İsveç’e yıldırım harekatı düzenlenmesi yer alıyor.

ANTİ TERÖR AMAÇLI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Haberde, Rusya’nın dört yılda bir düzenlediği Sapad (Batı) tatbikatının savunma ve anti terör amaçlı olduğunu açıkladığı ancak bunun tam olarak doğru olmadığı öne sürüldü.

Gazete, Rus ordusunun savaş planlarının, NATO’nun askeri karşılık vermesini de önlemeyi hedeflediğini, bu amaçla tatbikatta Alman ve Hollanda donanmalarına ait tesislerin, kuzeyden yapılacak hava saldırılarıyla vurulması planının da bulunduğunu iddia etti.

İSKENDER FÜZELERİYLE SALDIRI PLANLANDIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ

Gazeteye konuşan istihbarat yetkilileri, Rusya’nın savaş durumunda İsveç ve Finlandiya’nın tarafsız kalmayacaklarını düşündüğünü, bu nedenle de bu ülkelere yönelik İskender füzeleriyle saldırılar planladığını ileri sürdüler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika