Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OTOKOOP Başkanı: İkinci El Araba Piyasasında Yaprak Kımıldamıyor

24 Kasım 2016 - 1.890 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi » OTOKOOP Başkanı: İkinci El Araba Piyasasında Yaprak Kımıldamıyor
OTOKOOP Başkanı: İkinci El Araba Piyasasında Yaprak Kımıldamıyor

Bursa Oto Galericileri Sitesi Başkanı Selim Köktürk, sıfır araçlarda başlayan kampanyalar ve internette fiyatların şişirilmesi nedeniyle ikinci el oto piyasasının durduğunu söyledi.

Bursa Oto Galericileri Sitesi (OTOKOOP) Başkanı Selim Köktürk, ikinci el araç piyasasının durduğunu söyledi. Köktürk, “Yıl ortasının itibaren satışlar çok düştü. Yıl sonunda sıfır araçlarda olan kampanyalar, sıfır faizli ve takas destekli kampanyalar ikinci el piyasasını durdurdu. Ayrıca fiyatların internet üzerinden vatandaşlarca şişirilmesi kötü. Bu suni şişiş piyasayı çok yükseltti. Bu yüzden satışlar çok düştü. Bununla alakalı hiç bir şey yapılamaz. Serbest piyasa internet piyasası. Herkes istediği rakamı oraya yazmakta serbest. İnternet üzerinden satış siteleri var. İnsanlar oradan araçları görerek, fiyatlarını kafalarına göre yazabiliyor. Herkes istediğini yazabiliyor, ama bu piyasanın şişmesine sebebiyet veriyor” dedi.

“ÖTV KONUSUNDA NET BİR ŞEY YOK”
Sıfır araçlarda ÖTV düzenlemesinin yasalaştığını ifade eden Selim Köktürk, “Ama tam net olarak açıklanmadı. Lüks araçlarda değişkenlik olacak. Lüks araçlarda yüzde 45’lerden yüzde 70’lere çıkacak. Bu söyleniyor, ama tam anlamıyla net bir şey yok. Kesin olan bir şey var, o da ÖTV artışı olacak” diye konuştu.

Selim Köktürk, “2017’den umutluyuz. Devletimizin ekonomik şartlarına göre değişkenlik olabilir. Umutluyuz, lakin fazla da bir şey söyleyemiyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika