Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversite Öğrencilerinin KYK Burs Sonuçları Açıklandı!

17 Kasım 2017 - 1.309 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » Üniversite Öğrencilerinin KYK Burs Sonuçları Açıklandı!
Üniversite Öğrencilerinin KYK Burs Sonuçları Açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Twitter’dan yaptığı paylaşımla, binlerce üniversite öğrencisinin heyecanla beklediği burs sonuçlarının açıklandığını belirtti.
16 Kasım 2017 Perşembe 15:32
Üniversite Öğrencilerinin KYK Burs Sonuçları Açıklandı!
Binlerce üniversite öğrencisinin heyecanla beklediği Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçları, açıklandı.
KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde kullanabilmesi için her yıl KYK tarafından binlerce üniversite öğrencisine verilen KYK bursu için başvurular geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. Uzunca bir süredir beklenen KYK burs sonuçları, an itibarıyla açıklandı. Öğrenciler, sonuçları KYK’nın sonuç ekranı üzerinden T.C. Kimlik Numarası, Cilt No, Aile Sıra No ve Sıra No girişi yaparak öğrenebilecekler.
KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET KYK BURS TAAHHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR?

KYK burs sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler bir yandan da burslarını onaylamak için yapmaları gereken taahhütname onayının nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Burs/kredi almaya hak kazanan öğrenciler e-Devlet sistemine giriş yaparak KYK burs/kredi taahhütname onayı yapması gerekmektedir.
KYK taahhütname onayı için ilk olarak öğrencinin e-Devlet sistemine giriş yapması gerekiyor. Ardından taahhütname onaylama ekranı üzerinden kazanılan burs/kredi onaylaması yapılmalıdır. Burs/kredi kazanan bir öğrenci taahhütname onayı yapmadığı takdirde ödeme alamaz.
KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

KYK burs sonuçları için heyecanla bekleyişini sürdüren öğrenciler, yapılacak olan ödemeleri de araştırıyor. “KYK burs ücretleri” aramasını yapan öğrenciler, 2018 yılında ne kadar ödeme yapılacağını araştırıyor.
Yapılan açıklamaya göre, lisans ve önlisans öğrencileri bu yıl 470 TL KYK burs/kredi ödemesi alacak. Öte yandan yüksek lisans öğrencileri 940 TL ve doktora öğrencileri1410 TL burs/kredi ödemesi alacak.
Geçtiğimiz yıllara bakıldığında ise 2014 yılında 300 TL, 2015 yılında 330 TL, 2016 yılında 400 TL ve 2017 yılında 425 TL burs ödemesi yapıldı.
KYK BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen KYK burs/kredi için başvuru sonuçları açıklandı. KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra burs/kredi almaya hak kazanan öğrenciler, KYK burs ödemelerinin ne zaman yapılacağını da sorgulamaya başladı.
İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika