Dolar : Alış : 7.3835 / Satış : 7.3968
Euro : Alış : 8.9550 / Satış : 8.9711
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2471 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖSYM’den Tercih Yapan Öğrencilere Uyarı

25 Ağustos 2016 - 909 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » ÖSYM’den Tercih Yapan Öğrencilere Uyarı
ÖSYM’den Tercih Yapan Öğrencilere Uyarı

ÖSYM’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirmeleri için tercih işlemleri, 23 Ağustos’ta başladı.
ÖSYM’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirmeleri için tercih işlemleri, 23 Ağustos’ta başladı. Program adlarında ‘(Almanca)’, ‘(Fransızca)’, ‘(İngilizce)’ vb. yabancı dil bilgisi olan programlarda öğretim, ilgili yabancı dilde yapılıyor. Bu nedenle bu programlarda, ilgili yabancı dilde bir yıl süreli zorunlu hazırlık programı uygulanıyor. Öğrencilerin tercihlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.”

Programın adında yabancı dil bilgisi bulunmayan ancak, öğretim, yüzde 30 yabancı dilde yapıldığı için ‘Zorunlu Hazırlık Sınıfı’ olan programların listesi ise ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandı. Tercih yapan/tercih yapacak olan öğrencilerin bu listeyi incelemesi gerekiyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika