Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2521 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Omü, Kapılarını Halka Açtı

06 Nisan 2018 - 756 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » Omü, Kapılarını Halka Açtı
Omü, Kapılarını Halka Açtı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi düzenlediği kurslarla kapılarını Samsunlu vatandaşlara açtı.

Omü, Kapılarını Halka Açtı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi düzenlediği kurslarla kapılarını Samsunlu vatandaşlara açtı.

Samsunlu vatandaşlara yönelik ilk kez yüzme, masa tenisi, okçuluk, tenis kursu açan, OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, geleceğin sporcularını yetiştiriyor. OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan milli antrenör ve milli sporcular tarafından verilen eğitimler; Samsunlu çocuklar için iyi bir spor eğitimi alma fırsatı sunuyor. 4 branşla kurslara başlayan OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, ileriki zamanlarda branş sayısını artırmayı hedefliyor.

“Spor eğitimin bir parçasıdır”

Kurslar hakkında bilgi veren OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalçın Taşmektepligil, “Fakülte olarak bizim şehirle daha rahat irtibat kurabilme özelliğimiz var. Bizim birincisi görevimiz öğrenci yetiştirmek. İkincisi halkla bütünleşerek spor dallarının halkımız tarafından benimsenmesini sağlamak. Bu amaçla bir kaç branşta temel eğitim kursları düzenliyoruz. Bu inşallah sürekli olacak. İleride bu kursların sayısını artırmayı hedefliyoruz. Kurs için cüzi ücretler alınıyor. Kurslar, cumartesi ve pazar günleri oluyor. Eğitimleri alanlarında profesyonel akademisyenlerimiz veriyor. Spor eğitimin bir parçasıdır. İnsanların spor yapması, sosyal, mental ve sağlık açısından çok önemli. Güzel bir başlangıç yaptık. Çocuklarımız bir spor dalı ile ilgilenerek geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlanmalarını istiyoruz” dedi.
Çocuklarını kurslara getiren aileler, üniversitenin bu tarz kurslar açmasının çok önemli olduğunu belirtti. Çocuklarının profesyonel bir spor eğitimi aldıklarını belirten aileler, çocuklarının yeteneklerine göre bu eğitimle ileride başarılı sporcular olabileceklerini belirttiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika