Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmenden Öğrenciye “Ödevini Çantana Yavaş Koydun” Dayağı

08 Şubat 2018 - 716 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » Öğretmenden Öğrenciye “Ödevini Çantana Yavaş Koydun” Dayağı
Öğretmenden Öğrenciye “Ödevini Çantana Yavaş Koydun” Dayağı

Adana’da bir öğretmen, 9 yaşındaki öğrencisini, ödevini çantasına geç koyduğu için önce cetvelle sonra da tokat atarak darp etti, korkan küçük çocuk okula gidemiyor.

Öğretmenden Öğrenciye
Adana’da bir öğretmenin 9 yaşındaki öğrencisini ödevini çantasına geç koyduğu gerekçesiyle önce cetvel ile daha sonra da tokat atarak darp ettiği ileri sürüldü.

Babası Süleyman Güngör TIR sürücüsü, annesi Saide Güngör (32) ise ev hanımı olan 9 yaşındaki 3. sınıf öğrencisi H. Güngör, eğitim gördüğü Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’na gitti.

“ÖDEVİNİ ÇANTASINA GEÇ KOYDUĞU İÇİN DAYAK YEDİ”

Ders sırasında sınıf öğretmeni İ.M., öğrencisi H. Güngör’e ödevini çantasına koymasını istedi. Ancak H. Güngör biraz gecikince, öğretmeni bu duruma kızarak önce öğrencinin eline cetvelle vurup daha sonra da ensesine tokat attı.
Ancak Güngör, öğretmeni ensesine vururken çekilince boynun alt tarafında da darba bağlı kızarıklıklar oluştu.

VURDUĞUNU KABUL ETTİ AMA “VÜCUDUNU KIZARTMADIM” DEDİ

Güngör, dersi bittikten sonra evine geldi. Annesi oğlunun vücudundaki kızarıklıkları fark edip durumu öğrenince okula giderek müdüre bu durumu şikayet etti.
Öğretmen iddiaya göre cetvel ile vurduğunu kabul etti ancak kızarıklığı kendisinin yapmadığını ileri sürdü. Anne şikayetçi olduğunu söyledi. Okul yönetimi ise olayla ilgili inceleme başlattı.

“OKULA GİDEMİYOR”

Yarıyıl tatili bittikten sonra eğitim ve öğretimin başladığı ilk gün meydana gelen bu olaydan dolayı oğlunun okula gidemediğini, ancak okuyup asker olmak istediğini belirten Güngör, “Öğretmen ödevimi çantama geç koyduğum için beni önce cetvel ile sonra ise eliyle dövdü.

“ARKADAŞLARIMI DA DÖVÜYORDU”

Öğretmenim beni ve diğer çocukları da daha önce dövüyordu. Ben askerleri çok sevdiğim için okuyup asker olmak istiyorum ama okula gitmeye artık korkuyorum” dedi.

“BEN DÖVMEDİM, BAŞKASI DA DÖVMESİN”

Anne Saide Güngör ise oğlunu çok zor şartlarda büyüttüğünü, öğretmenin daha önce de oğlunu dövdüğünü ancak bu kez vücudunda izler olduğu için dayanamadığını belirterek, “Ben oğluma evde bir tokat atmıyorum.
Onu başkaları dövsün diye mi büyütüyoruz. Ben öğretmenin oğlumu dövmesini istemiyorum. Bu nedenle ondan şikayetçi olacağım” diye konuştu.

Konuyla ilgili Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü de inceleme başlattı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika