Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2402 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk Yetkili: Yunanistan’daki Askeri Ateşeler Kayıp, İtalya’ya Kaçmış Olabilirler

12 Ağustos 2016 - 1.482 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Türk Yetkili: Yunanistan’daki Askeri Ateşeler Kayıp, İtalya’ya Kaçmış Olabilirler
Türk Yetkili: Yunanistan’daki Askeri Ateşeler Kayıp, İtalya’ya Kaçmış Olabilirler

Üst düzey bir Türk yetkili, darbe girişiminin ardından Ankara’ya geri çağrılan Atina Büyükelçiliği’nde görevli iki ateşenin kayıp olduğunu, ancak İtalya’ya kaçmış olabileceğini söyledi.

Üst düzey bir Türk yetkili, 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra Türkiye’ye çağrılan ancak bu talimata uymayan üç askeri ataşe ile ilgili açıklamada bulundu.

“TÜRKİYE’YE DÖNMEDİLER VE KAYIPLAR”

Reuters’a bilgi veren yetkili, ikisi Yunanistan, biri de Bosna-Hersek’te görev yapan üç askeri ataşenin Türkiye’ye dönmediğini ve kayıp olduklarını söyledi.

“İTALYA’YA KAÇMIŞ OLABİLİRLER”

Üst düzey bir Türk yetkili, darbe girişiminin ardından Ankara’ya geri çağrılan Atina Büyükelçiliği’nde görevli iki ateşenin İtalya’ya kaçmiş olabileceğini söyledi.

DÜN KAYIP OLDUKLARI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Dün, Türkiye’nin Atina Silahlı Kuvvetler Ataşesi Kurmay Albay İlhan Yaşıtlı ve Deniz Ataşesi Albay Halis Tunç’un aileleri ile birlikte kayıplara karıştığı öne sürülmüştü. Yapılan son açıklama ile bu bilgi bir anlamda doğrulanmış oldu.

NE ZAMAN KAYIPLARA KARIŞTIKLARI BİLİNMİYOR

İki albayın ne zaman kayıplara karıştıkları bilinmezken, Albay Yaşıtlı ve Albay Tunç’un 29 Temmuz’da Atina yakınlarındaki Salamina Deniz Üssü’nde Nato’nun bir devir teslim törenine de davetli olmalarına rağmen katılmadıkları belirlendi. Ataşelerin aileleri ile birlikte toplam 8 kişi oldukları öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika