Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Iraklı 63 Yaşındaki Sniper Ebu Tahsin DEAŞ’ın Kabusu Oldu!

27 Şubat 2017 - 3.378 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Iraklı 63 Yaşındaki Sniper Ebu Tahsin DEAŞ’ın Kabusu Oldu!
Iraklı 63 Yaşındaki Sniper Ebu Tahsin DEAŞ’ın Kabusu Oldu!

Iraklı 63 yaşındaki sniper Ebu Tahsin, şahin gözleriyle DEAŞ militanlarına meydan okuyor. Tahsin, iki yılda en az 321 DEAŞ militanını etkisiz hale getirdi.

Irak’ta DEAŞ’a karşı savaşmak için kurulan Halk Seferberlik Birlikleri’nin 63 yaşındaki “tecrübeli” keskin nişancısı (sniper) Ebu Tahsin, 2015 yılından bu yana 321 DEAŞ militanını öldürdü.

DEAŞ’A MEYDAN OKUYOR

Halkın Seferberlik Birlikleri’nin yayınladığı, geçen yıl çekilen videoda, 63 yaşındaki Tahsin, Halk Seferberlik Birlikleri safında savaşmasının amacının ülkesini savunmak olduğunu söylüyor. Irak’ın Beyci bölgesinin kuzeyindeki Makul Dağları’nda aralık ayında kaydedilen görüntülerde Tahsin, iki yıldır gönüllü olarak DEAŞ militanlarına karşı savaştığını belirterek, “Şu dağların çevrelediğini alanı görüyor musunuz? Allah’a şahidim olsun ki, kimse buraya yaklaşamaz” sözleriyle DEAŞ’a meydan okuyor. İşindeki ustalığını sakinliğine bağlayan Ebu Tahsin, “Rahatım. Zihnim rahat. Beni zaman zaman başka yerlerde görevlendiriyorlar ama ben hep buraya gelmek istiyorum. Son olarak bir ay izin kullanmamı istediler ama ben 12 gün sonra geri döndüm” diye konuştu. Şimdiye kadar İran-Irak savaşı dahil, beş savaşta görev yaptığını belirten Ebu Tahsin, tüfeğinden çıkan mermilerin hedefteki kişiyi bir metre öteye fırlatarak yere serdiğini anlattı.

MUSUL’DA TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE

Irak’ın Musul’daki terör örgütü DEAŞ’ın mevzilerine yönelik hava saldırılarında ikisi örgütün sözde üst düzey yetkilisi olmak üzere onlarca militanın öldürüldüğü bildirildi. Öte yandan Irak Savunma Bakanlığı, 19 Şubat’ta başlattığı operasyonunda ilerlemeye devam ettiklerini, güvenlik güçlerinin Yarmuk santralini kurtardıklarını açıkladı. Bakanlık açıklamasında, “Ordunun 8. zırhlı tugayına bağlı güçleri Yarmuk santralini kurtarmaya başardılar ve tesise Irak bayrağını çektiler” denildi. Musul’un batısında ilk tahliyeler gerçekleşti. Irak Göç ve Göçmenler Bakanlığınca kentin batısından tahliye edilen bin 508 kişilik ilk grup, Kayyara kasabasındaki kamplara yerleştirildi. Musul yakınlarındaysa 4 bin kadar ölü olduğu düşünülen bir toplu mezar bulundu. Ölülerin toplu mezara 2014’te gömüldükleri düşünülürken, Telegraph’a konuşan bir görgü tanığı, mezara gömülen kişilerin öldürülmesine şahit olduklarını aktardı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika