Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Donald Trump, 400 Bin Dolarlık Başkanlık Maaşının Sadece 1 Dolarını Alacak

14 Kasım 2016 - 806 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Donald Trump, 400 Bin Dolarlık Başkanlık Maaşının Sadece 1 Dolarını Alacak
Donald Trump, 400 Bin Dolarlık Başkanlık Maaşının Sadece 1 Dolarını Alacak

Trump, 400 bin dolarlık Başkanlık maaşını almayacağını belirterek, “Galiba yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım.” dedi.
Başkan seçildikten sonra ilk mülakatını CBS kanalına yapan Cumhuriyetçi Donald Trump, ABD’nin iç ve dış politikası hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Trump, 400 bin dolar olarak belirtilen Başkanlık maaşını almayacağını belirterek, “Galiba yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım.” dedi.

ABD’de yaşayan siyahilerin ve Müslümanların kendisinin başkan seçilmesinden sonra dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, Trump ABD medyasını suçladı.

“EĞER GERÇEKTEN BÖYLE HİSSEDİYORLARSA BERBAT BİR ŞEY”

Trump, “Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar. Eğer ben bir şey söylememiş olsam dahi, onlar bir şey bulup hikayeleştirirler, basın bu işe yarıyor.” dedi.

“CLINTON KAZANSAYDI VE CUMHURİYETÇİLER SOKAKLARA ÇIKSA TEPKİLER FARKLI OLURDU”

Mülakatta Trump’a ABD sokaklarında yüzbinlerce insanın seçim sonrasında sokaklara çıkarak protesto gösterileri düzenlediği hatırlatıldı.

“SOKAKTAKİ GÖSTERİCİLERİN BAZILARI PROFESYONEL”

Trump, kendisini sokaklarda protesto edenlerin aslında kendisini çok da iyi tanımadıklarını öne sürerek, göstericilerin arasında profesyonel göstericilerin karışarak ortamı tahrik etmeye çalıştıklarını söyledi. Trump, “Sokaklarda beni protesto edenlerin bazıları profesyonel gösterici.” ifadesini kullandı.

Protesto gösterilerinin bir an önce sona ermesini umut ettiğini aktaran Trump, şunları kaydetti:

“Beni protesto edenlere korkmamaları gerektiklerini söylemek istiyorum. Korkmayın, bu ülkenin gücünü tekrar geri getireceğiz. Seçimlerden yeni çıktık ve biraz zaman verilmesi gerekiliyor. İnsanlar protesto gösterisi yapıyor. Eğer Hillary Clinton kazansaydı ve benim destekçilerim sokaklara çıksaydı herkes kınamaya başlardı. Farklı bir tavır sergilerlerdi. Çifte standart uygulanıyor.”

“IŞİD’DEN TAMAMEN KURTULACAĞIZ”

Trump, terör örgütü IŞİD’le mücadele konusunda nasıl bir yol izleyeceğine yönelik soruya, detay vermek istemediğini ifade ederek, “Musul operasyonunu yapmadan 4 ay önce bunu anlatmaya başlayanlar gibi değilim ben. Bu süre içerisinde IŞİD lider kadrosu bölgeyi terk etti.” diye konuştu.

Trump, “Sadece IŞİD’den tamamen kurtulacağımızı söyleyeyim.” ifadelerine yer verdi.

“ORTADOĞU’DA 6 TRİLYON DOLAR HARCADIK, BU PARAYLA ÜLKEYİ BAŞTAN AŞAĞI 2 KERE KURARDIK”

ABD’nin Ortadoğu’da terörle mücadele adı altında harcadığı paraya dikkati çeken Trump, “Ortadoğu’da 6 trilyon dolar harcadık. Bu parayla ülkeyi baştan aşağı iki kere kurardık. Yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize ve havaalanlarımıza bakın, hepsi çok eskimiş durumda.” ifadesini kullandı.

“400 BİN DOLARLIK MAAŞIN SADECE 1 DOLARINI ALACAĞIM”

Trump, 400 bin dolar olarak belirtilen Başkanlık maaşını da almayacağını belirterek, “Galiba yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika