Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arnavutluk’tan FETÖ Okullarına ‘Türk Bayrağı Kullanmayın’ Talimatı

04 Kasım 2016 - 2.429 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Arnavutluk’tan FETÖ Okullarına ‘Türk Bayrağı Kullanmayın’ Talimatı
Arnavutluk’tan FETÖ Okullarına ‘Türk Bayrağı Kullanmayın’ Talimatı

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı okullara, Tiran Büyükelçiliği’nin onayı olmadan Türk bayrağı gibi Türkiye’ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarına, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği’nden onay alınmadan Türk bayrağı gibi Türkiye’ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

TÜRK MAKAMLARI TALEP ETTİ

Kararın, Türk makamlarının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) uzantısı okulların bayrak da dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ne ait sembolleri kullanmaması yönündeki talebi üzerine alındığı ortaya çıktı.

“TÜRKİYE RAHATSIZLIK DUYUYOR”

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri Plarent Ndreca, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu talebi ile ilgili tüm eğitim departmanlarına ve yüksek öğretim kurumlarına idari mektubun iletildiğini söyleyerek, bunun Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği’nin ülkedeki bazı kurumlarda Türk bayrağının ve Türkiye’ye ait sembollerin kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu yapıldığını kaydetti.

“TÜRKİYE HAKLI”

Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliğinin haklı olarak kendi onayları alınmadan Türk bayrağı ve Türkiye’ye ait sembollerin kullanılmaması yönünde bir talepte bulunduğunu anımsatan Ndreca, ulusal sembollerin kullanımını onaylayan tek mercinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

Arnavutluk’ta FETÖ uzantısı 12 eğitim kurumu bulunuyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika